AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı

AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı
Uşak Valiliği Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısı Öğretmen Evi Toplantı salonunda yapıldı.

Uşak Valiliği Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısı Öğretmen Evi Toplantı salonunda yapıldı.
Vali Özdemir Çakacak'ın başkanlık ettiği toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet Ünal, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Servet Ecemiş, İlçe Kaymakamları, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve Daire Müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Özdemir Çakacak, Avrupa Birliği'ne Katılım sürecinin sadece merkezi yönetimi değil taşra teşkilatı, yerel yetkililer ve toplumun her kesimini içine alan bir süreç olduğuna dikkat çekti.
İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığı'nın 26.01.2010 tarih ve 2010\\6 sayılı genelgesi kapsamında Avrupa Birliği ile ilgili konularda merkez teşkilatları ile daha fazla iş birliği ve iletişim içersinde olunması gerektiğine dikkat çekildiğini belirten Vali Özdemir Çakacak, “Bu çerçevede gerçekleştirilen yasal ve idari reformların tam olarak hayata geçirilmesi takviminin sağlanması. Avrupa Birliği mali kaynaklarının kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, özel kuruluşlar ve kişiler tarafından verimli kullanılması konularında Valiliklerin daha etkin hale gelmeleri ve taşrada önderlik etmelerinin sağlanması istenildi. Bu kapsamda belirtilen hususlar dahilinde Vali Yardımcı Mehmet Ünal İl Avrupa Birliği Daimi Temas Noktası olarak belirlenmiştir. 3 ayda bir toplanacak olan Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantıları ile AB Projeleri kapsamında ilimizde yapılacak çalışmalar değerlendirilecek dedi.
Konuşmaların ardından Avrupa Birliği giriş süreci ve yapılacak çalışmalar ile Uşak'ın Avrupa Birliği projelerinde geldiği aşama hazırlanan sunum eşliğinde değerlendirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com