ABD Bu Eylemi Konuşuyor!

ABD Bu Eylemi Konuşuyor!
Meclis'te yasalaşan ve Cumhurbaşkanı'nın onayına sunulan İnternet Yasası'na karşı eylemler Türkiye'de çığ gibi büyüyor.'İnternetime Dokunma' eylemi ABD basınında da geniş yer buldu.

İnternetime Dokunma tepkisi özellikle Amerika'nın Sesi'nde geniş yer buldu.Amerika'nın Sesi gelişmeleri şöyle duyurdu."Son dönemde artık sıkça görüldüğü üzere göstericiler polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesine havai fişeklerle karşılık veriyor. İnternette sansüre hayır eyleminde de aynısı oldu" derken eylem sırasında atılan sloganların "hep Başbakan Erdoğan'a ve polise yönelik eleştirilerle dolu."

Devamında ise şöyle deniliyor."İstiklal Caddesi'nde Gezi sürecinde çokça rastladığımız manzaranın bir benzeri yine karşımızda" diyen Amerika'nın Sesi'nin muhabiri, "Cadde üzerinde gazdan göz gözü görmüyor. Elbette bundan kentin en gösterişli caddesine alışveriş ve eğlence için gelenler de etkileniyor" dedikten sonra şöyle devam ediyor:

"Yoğun gaz nedeniyle İstiklal Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezine topluca sığındığımız grup içinde dört tane Fransız turist de var. Etraftakilere 'Fransızca ya da İngilizce bilen var mı?' diye sorduklarını görünce yaklaşıyorum. Şaşkınlar, Grenoble Üniversitesi'nde hukuk okuduğunu söyleyen Maurice, 'burada yaşadığımız şeyin Ukrayna'da izlediklerimizden hiç farkı yok. Üstelik polisin burada uyguladığı şiddetten yalnız göstericiler değil, sokaktan geçen herkes de etkileniyor. Bu nasıl demokrasi?' diye soruyor." (MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com