ABD, Gerçek Niyetini Belli Etmiştir

ABD, Gerçek Niyetini Belli Etmiştir
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz yaptığı basın toplantısında AK Parti Hükümeti'nin, uluslararası ilişkilerde teslimiyetçi siyaset izlediğini belirterek, Türkiye'yinin rotasının değiştirildiğini öne sürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz yaptığı basın toplantısında AK Parti  Hükümeti'nin, uluslararası ilişkilerde teslimiyetçi siyaset izlediğini belirterek, Türkiye'yinin rotasının değiştirildiğini öne sürdü.
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz yaptığı basın toplantısında AK Parti  Hükümeti'nin, uluslararası ilişkilerde teslimiyetçi siyaset izlediğini belirterek, Türkiye'yinin rotasının değiştirildiğini öne sürdü.
 Kurnaz, yıllardan beri süre gelen sözde Ermeni soykırım iddialarının, son dönemlerde yoğunlaştığını ancak; bu yoğunlaşmanın  AK Parti  Hükümeti  döneminde çok daha kritik bir aşamaya geldiğine dikkat çekti. Siyasi bir içeriğe bürünen bu asılsız ve iftira niteliğindeki iddiaların, Türk milletinin geçmişiyle hesaplaşmasına ortam oluşturmak için kullanıldığını belirten Kurnaz, son olarak ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde, sözde soykırımla ilgili Ermeni iddialarını içeren ve destekleyen tasarının  kabul edilmesiye ABD'nin gerçek niyetinin ortaya çıktığını dile getirdi.
MHP olarak bu durumu kabul etmediklerini belirten Kurnaz konuşmasına şöyle devam etti:''Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bu  kararı reddetmekte ve ABD'nin soykırımla ilgili aradığı acı örnekleri bulması için kendi tarihine bakmasını önermektedir. Aziz milletimizin soykırımcı olmadığı yönündeki tarihi hakikati kabul ettirmek yerine, Ermenistan'la yakınlaşmayı ve bunu protokole bağlamayı paravan yapmaya çalışan AK Parti hükümetinin, bu kararla birlikte dış politikası çökmüş ve harabeye dönmüştür. Önümüzdeki günlerde, ABD'nin sözde soykırımı resmen tanıması halinde, doğrudan Türkiye'yi muhatap alacak hukuki bir tazminat sürecinin başlatılması riski karşımızda durmaktadır.''
Çarpıcı açıklamalarda bulunan  Adnan Kurnaz, ABD'nin Ermeni soykırım yasasını, Ermenistan'la ilişkileri normalleştirmesi ve kara sınırını açması için Türkiye üzerinde bir baskı aracı olarak kullanmaya devam edeceğini vurgulayarak mevcut hükümetin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini ifade etti.
Kabul edilen tasarıya tepki için Türkiye'nin; Ermenistan ile imzalanan ve TBMM'de bekletilen protokollerini geri çekmesi gerektiğini vurgulayan Kurnaz, ayrıca hükümetin Kıbrıs, AB ile ilişkiler ve peşmergeyle yakınlaşma konularında,  ABD ile kurduğu sözde stratejik ve model ortaklığını da gözden geçirmesi gerektiği belirtti.
Kurnaz, son olarak Başbakan'nın ABD ziyaretlerini de askıya alması gerektiğinide savundu.(M. AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com