ABD ile Erdoğan'ın Türkiye pazarlığı!

ABD ile Erdoğan'ın Türkiye pazarlığı!
Cüneyt Ülsever'den Erdoğan'ı küplere bindirecek Sızıntı.

Sansürsüzhaber Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun yazdığı Sızıntı, Wikileaks’te ünlü Türkler kitabını Medya Mahallesi’ndeki konuğu Yurt Gazetesi  yazarı Cüneyt Ülsever ile değerlendiren Ayşenur Arslan kitapta yer alan ilginç bir ayrıntıya da dikkat çekti.

178’inci sayfadaki bilgiyi izleyicilere okuyan Ülsever, Wikileaks’teki belgelerin sadece Taraf’ta yayınlanma hakkının olmasına rağmen bu belgelerin yayınlanmadığını Aydınlık Gazetesi’nin bunları yayınladığını belirtti.

İşte Ülsever’in Sızıntı kitabından canlı yayında paylaştığı  o bölüm:

ERDOĞAN İLE AMERİKA ARASINDAKİ TÜRKİYE PAZARLIĞI
“Erdoğan kendisine desteğin devamı halinde ABD’nin bir müttefiki olarak Türk hava sahasını, kara ve demiryolları ile birlikte, Mersin ve İskenderun limanlarını kullanmamıza açacağına taahhüt etmektedir” deniyor.  Ancak Türk ordusundaki üst rütbeli subaylar tarafından sürekli engellenmek istenmektedir.  Bu kişiler Hilmi Özkök’ün talimatlarına uymadıklarından her an muhtıra verebilirler diye de uyarıyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


İSİM İSİM TUTUKLANACAKLAR FBI’A BİLDİRİLİYOR
Bu nedenle güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bir ülkenin büyükelçisi başka bir ülke hakkında söylüyor bunu.  6 Haziran 2003’ye gitmiş bu kripto.  Bu konu Erdoğan ile paylaşılmış olup olumlu yönde gereğinin yapılacağı teyidi alınmıştır deniyor. Bu Aydınlık’ta yayınlanmış ve hiçbir itiraz almamış. Paksüt ile Başbuğ arasında AKP’nin kapatma davası öncesinde görüşme oluyor ve kimlerin gözaltına alınacağı  isim listesi FBI’a veriliyor. Hurşit Tolon, Mustafa Balbay, Şener Eruygur var bu isimlerin arasında.

BU BELGELER YALANLANMIYOR
Ayrıca Ülsever, “Bunlar yalan olabilir, Assange yalan söylüyor olabilir ancak bu kitap ABD Büyükelçiliği’ne sorulduğu zaman önce yetkili konuşmak istemediğini söylüyor, sonra  sadece bu gizli belgelerin yayınlanması bizi üzmüştür deniyor; yalanlanmıyor. Hüseyin Çelik ise bu isimlerin kokteyl sırasında verildiğini söylüyor. “ diyerek sözlerini tamamladı. (SYO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com