ABD Oklohama Eyalet Milletvekilleri DPÜ'de

ABD Oklohama Eyalet Milletvekilleri DPÜ'de
Amerika Bİrleşik Devletleri (ABD) Oklohama Eyaleti Milletvekilleri, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampusünü gezdi.

Amerika Bİrleşik Devletleri (ABD) Oklohama Eyaleti Milletvekilleri, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampusünü gezdi.
Oklahoma ve Türkiye arasındaki dostluk iliksilerini güçlendirme ve Türk kültürünü Oklahoma'nın politikacıları vasıtasıyla daha geniş kitlelere duyurma maksadıyla yapılmış olan kültürel bir gezi kapsamında Türkiye'ye gelen Oklahoma Eyalet Milletvekilleri Stephen Carl Martin (Cumhuriyetçi) ve eşi Barbara Alice Martin, Marian Dee Cooksey (Cumhuriyetçi), James Paul Hood ve eşi Emily Marie Virgin (Demokrat), Richard Daniel Morrissette (Demokrat), Cory Thomas Williams (Demokrat), Danny G. Kirby (Cumhuriyetci), Daniel Eugene Morgan ( Demokrat) ve eşi Treasure Lee Tytenicz, Oklahoma Eyalet Baro Başkanı William George Lasorsa ve eşi Linda Kay Lasorsa, ile Oklahoma Turk Kultur Merkezi Baskan Orhan Kucukosman, Oklahoma State Unıversıtesı Finance Profesörü Prof.Dr.Bilal Erturk Kütahya ziyaretlerinde Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'a da makamında bir nezaket ziyareti yaptılar.
Rektörlük Şerefe Salonunda misafirlerini ağırlayan Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, ABD'li Parlamenterler ile beraberindekilerin Dumlupınar Üniversitesi'ni ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek Dumlupınar Üniversitesi'nin birimlerini ve mimari yapısını tanıtıcı ayrıntılı bilgiler verdi. Rektör Karaaslan ayrıca dünyaca ünlü Kütahyalı Ressam Ahmet Yakupoğlu'nun eserlerinin yer aldığı katalogdaki eserleri ABD'li parlamenterlere göstererek, Ahmet Yakupoğlu'nu ve eserlerini tanıttı.
ABD'li parlamenterler, Dumlupınar Üniversitesi'ni çok beğendiklerini ifade ederek, Rektör Karaaslan'a gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Rektör Karaaslan, ABD'li parlamenterlere, ziyaretin anısına çini tabak hediye etti.
ABD'li Parlamenterler daha sonra Kütahya'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezmek için üniversiteden ayrıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com