“ABD Taliban komutanını öldürdü”

“ABD Taliban komutanını öldürdü”
Pakistan'ın uzlaşmak için masaya oturduğu Taliban komutanı Molla Nazır'ın ABD insansız hava araçları tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Molla Nazır'ın öldürülmesi ABD, Pakistan ilişkilerini yeniden gerebilir.

Pakistan'daki Taliban'ın önde gelen militan liderlerinden Molla Nazır'ın dün gece ABD insansız hava araçlarınca düzenlenen saldırıda öldürüldüğü belirtildi. Saldırıda 14 militanın daha öldürüldüğü ileri sürüldü.
 
ABD insansız hava araçları, Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Güney ve Kuzey Veziristan bölgelerinde birçok hedefi vurdu.
 
Pakistan istihbarat yetkilileri, ABD'nin saldırısında Pakistan'daki Taliban'ın önde gelen liderlerinden Molla Nazır'ın da öldürüldüğünü ileri sürdü.
 
ABD'nin insansız hava araçlarıyla gerçekleştirdiği saldırıda en az 14 Taliban militanının öldürüldüğü de açıklandı.
 
TALİBAN'DAN AÇIKLAMA YOK
 
Taliban örgütü ise, henüz Nazır'ın öldürüldüğüne ilişkin açıklama yapmadı.
 
Pakistan'ın askerlerine saldırı düzenlememesi için görüşmeler yaptığı Molla Nazır'ın öldürülmesi İslamabad ile Washington arasında yeni bir krize neden olabilir.
 
Pakistan istihbarat yetkilileri, Taliban örgütüyle uzlaşmak için Molla Nazır gibi müzakereye açık komutanların örgüt içinde bulunmasını avantaj olarak değerlendirdiğine işaret ediyordu.
 
Pakistan medyası, istihbarat yetkililerine dayanarak geçtiğimiz Ekim ayında Taliban komutanı Nazır'ın öldürüldüğü yönünde haberler yayımlamıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com