ABD ve Alman askerlerine Adana'da şok!

ABD ve Alman askerlerine Adana'da şok!
Patriot füzelerinin Türkiye’ye yerleştirilmesi çerçevesinde yabancı askerlerin İncirlik’e gelmesinin ardından TKP Adana İl örgütü protesto eylemi gerçekleştirdi.

ABD ve Alman askerlerinin Türkiye’ye ayak basmasının ardından TKP Adana İl Örgütü eyleme geçti.

Adana İnönü Parkı’nda saat 13.00’da gerçekleştirilen basın açıklamasında, ülke topraklarının yabancı askerlere açılmasına tepki gösterildi.

TKP Adana İl Örgütü adına basın açıklamasını okuyan Durak Nahya, “Türkiye'nin kendini güvende hissetmesi için iki şeyden kurtulmalıyız: Bir, NATO; iki, AKP” dedi.

“Türkiye'ye yerleştirilmesi beklenen patriotlarla ilgili olarak ülkemize bugün ‘yabancı asker’ girdi” diyen Nahya, “Sayının giderek artacağı ve bini geçeceği açıklanmış durumda. Patriotların Türkiye'ye yerleştirilmesi ve bu sistemle birlikte yabancı ülke askerlerinin Türkiye'ye girmesi, siyasi açıdan bakıldığında savaş kışkırtıcılığı, hukuki açıdan ise bütünüyle gayrımeşrudur” diye konuştu.

“Bu gayrımeşru dayatmayı Türkiye Komünist Partisi reddetmektedir” diyen Nahya, AKP’nin yasa dışı yollarla ülkeyi silah ve yabancı askerlerle doldurmaya devam etmesi durumunda bunun bedelini ödeyeceğini ifade etti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com