ABD yılın en kötü spor adamını Türkiye'den seçti

ABD yılın en kötü spor adamını Türkiye'den seçti
ABD’nin en ünlü spor sunucularından biri olan Olbermann, Demirören'i 'Spor dünyasının en kötü insanı' seçti.

Beşiktaş’ın eski başkanı şimdiki Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i ABD'li ünlü spor sunucusu Keith Olbermann ‘spor dünyasının en kötü insanı’ seçti.
 
ESPN2 kanalında Olbermann adıyla sunuculuk yapan ünlü yorumcu spor haberlerini sunduktan sonra spor dünyasının en kötü isimlerini seçiyor. Nelson Mandela’nın ölümü sonrası Mandela’yı anmak için tişörtlerine yazı yazan Drogba ve Eboue  PFDK’ya sevk edilmesi nedeniyle Olbermann Demirören’i  en kötü spor adamı seçti.
 
Olbermann, ABD'li beyzbol oyuncuları Jeremy Barfield'ı Twitter'da Drew Pomeranz hakkında yazdıklarından dolayı, Jonathan Papelbon'ı ise giydiği korkunç Noel kazağı nedeniyle "kötü" ve "daha kötü" seçti.

 
Olbermann’ın Demirören hakkında yorumu:
 
"Federasyonun ülkedeki iki yabancı futbolcuya geçtiğimiz cuma oynanan maçta formalarının altına giydikleri tişörtler nedeniyle ceza vermeye hazır olduğu bildiriliyor. Bir gün önce hayatını kaybeden Nelson Mandela'yı onurlandıran atletler. Türkiye'nin güçlü takımı Galatasaray'ın Fildişi Sahili asıllı oyuncuları Didier Drogba ve Emmanuel Eboue kendi sahalarında aldıkları galibiyetin ardından formalarını çıkarıp Mandela'yı anan mesajları sergilediler. Maç sırasında değil, maç bittikten sonra.
 
Drogba ceza konusunda endişeli olmadığını, aynı şeyi yine yapacağını söylüyor. Tuhaf olan ise Türk hükümetinden birilerinin bunu anlamlı bulması. Spor Bakanı Suat Kılıç, Federasyon'dan kararın yeniden değerlendirilmesini istedi: 'Bunun Türkiye'nin yurtdışındaki imajı ve iki futbolcunun ifade özgürlüğü açısından sağlıklı bir seçim olmadığını düşünüyorum.
 
Ancak Türkiye Futbol Federasyonu çıldırmış durumda. Bu ay başlarında bu kez kendi sporcularını Kemal Atatürk'ü onurlandıran tişörtler giydikleri için cezalandırdılar. Türk değilseniz ya da 20'nci yüzyıl tarihi okumadıysanız bilmeyebilirsiniz; Atatürk modern Türkiye'nin kurucusudur. Bunu kendi kendine yaptı bile denebilir. Bu bizim beyzbol ya da NFL yöneticilerinin George Washington'ı onurlandıran bir tişörtü cezalandırmaları gibi bir şey. Durun bir saniye! Onlar da bunu yaparlardı.
 
Yıldırım Demirören Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, geleceğin NLB ve NFL yöneticilerine bugünden örnek oluyor. Şaka yapıyor olmalısınız, değil mi? Karşınızda bugünün en kötü spor insanı!''
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com