ABD'de Erdoğan'ı takip eden gazeteci isyan etti!

ABD'de Erdoğan'ı takip eden gazeteci isyan etti!
Hürriyet Washington muhabiri Tolga Tanış, ABD'de Erdoğan'ı takip etti. Sistemsizlik ve koordinesizlik karşısında isyan etti.

Hürriyet'ten Tolga Tanış'ın Erdoğan'ın ABD gezisi ile ilgili notları hem Türk gazetecilerin durumunu ortaya koydu, hem de ABD'deki bir gazetecinin başına gelenleri bizlere anlattı.

İşte yazıdan önemli bölümler..

Üç günlük başbakan takibinden sonra bir gazetecinin notları...

SİSTEM YOK: Hiçbir sistem yok. Düzenli bilgi akışı... Koordinasyon... Bütün gazeteciler Başbakan’ı el yordamıyla takip ediyor. Allah Ankara’daki meslektaşlarımın yardımcısı olsun. Ben mesela samimi olarak Başbakan’ın basın danışmanı Lütfullah Göktaş’ın gazetecilere hangi konularda yardımcı olduğunu anlamadım. Lütfen kusura bakmasın. “Başbakan’ın Beyaz Saray görüşmesi öncesi ya da sonrası bilgilendirme olacak mı?” Yok. “Başbakan’ın yazılı konuşma metinlerini veriyor musunuz?” Yok. Sonra öğrendim. Başbakan bilgi akışı olsun pek istemezmiş. Açıklamaları nasıl olsa kendisi yapıyor diye...

KADIN YOK: Masadayken bir baktım 20 balta yan yana dizilmiş oturuyoruz. Bir tane kadın yok.

TV’CİLER YOK: Bir Türk gazeteci için iyi olan taraf ise... Başbakan halen televizyoncuları değil gazetecileri tercih ediyor.

EMİNE ERDOĞAN: Son... Şunu da söylemem lazım: Emine Erdoğan’la ilgili çok yazıldı çizildi. Ama kendim görünce inandım, hakikaten inanılmaz sıcak ve samimi biri. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com