ABD’de ikinci fırtına alarmı

ABD’de ikinci fırtına alarmı
Ülkede henüz Sandy Kasırgası'nın izleri silinmeden, Amerika’nın doğusu için yeni bir fırtına alarmı verildi.


Sandy'nin izleri daha silinmeden ABD'nin doğusu için yeni bir fırtına alarmı verildi. Uzmanlar yeni su baskınları ve elektrik kesintilerine karşı halkı uyardı.
 
Ülkenin doğu kıyıları, seçimlerden bir gün sonra yeni bir fırtınaya hazırlanıyor. Fırtınanın saatte 90 kilometreyi bulan bir hızla, New York ve New Jersey'i vurması bekleniyor, Fırtınanın, su baskınlarına ve elektrik kesintilerine sebep olabileceği bildirildi.
 
“EVİNİZDEN ÇIKMAYIN”'
 
ABD Ulusal Hava Durumu Servisi meteoroloji uzmanlarından Joe Pollina da halka evinden çıkmaması uyarısında bulundu. Pollina, "Biraz daha zayiata hazırlanın. Evde kalın, olduğunuz yerden ayrılmayın" dedi. Fırtına öncesi sokakta kimseyi bırakmayacaklarını söyleyen New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ise vatandaşların kasırgadan en az zarar görmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Etkisini geçen hafta gösteren ve bir hafta süren Sandy, toplam 10 eyalette 100'den fazla kişinin ölümüne yol açtı. Sandy, New York eyaletinde 500 binden, New Jersey'de ise 800 binden fazla kişinin elektriksiz kalmasına neden olmuştu.
 
HAVA SOĞUYOR YAĞIŞ GELİYOR
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın yurt genelinde ani sıcaklık düşüşü ile kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yaptı. Vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi. Anlık meteorolojik uyarıların takip edilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının; bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde, yarın yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde, hafta sonunda ise doğu bölgelerinde 6-12 derece arasında azalarak, mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği bildirildi.  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com