ABD'de iPad üzerine yemin ettiler!

ABD'de iPad üzerine yemin ettiler!
İncil bulamayan ABD'li itfaiyecilerden ilginç çözüm...

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde teknolojinin ulaştığı noktanın yol açtığı gariplikler adına hayli ilginç bir olay yaşandı. Göreve yeni başlayacak bir grup yeni itfaiye erinin yemin töreninde İncil bulunamayınca iPad üzerine el basıldı.

Atlantic City’e şehrine bağlı itfaiye amirliğindeki yemin töreni sırasında el basılacak kutsal kitap arandı. Ancak aramalar sonuç vermeyince kimsenin yanında İncil olmadığı ve kurumda da o an için kutsal kitap bulunmadığı fark edildi.

Amerika’nın New Jersey eyaleti yasalarına göre itfaiye erlerinin İncil’e el basmadan yemin etmeden görev alması imkansız olduğu için törenin iptal edilmesi ya da İncil bulunması gerekiyordu.

Yöneticiler töreni iptal etmek istemiyordu. Törenin nasıl gerçekleştirileceği konusunda görevliler aralarında yaşanan kısa süreli bir tartışmadan sonra çözüm buldu. Ortada İncil yoktu ama İncil içeren sitelere giriş sağlayan İpad’lar vardı. Bulunan teknolojik çözüme göre görevliler, iPad’te açılacak bir İncil uygulamasının üzerine yemin edilebileceğine karar verdi. iPad’e kısa süre içinde uygulamanın indirilmesinin ardından törene geçildi.Yemin törenlerinde İncil yerine iPad’e el basan yeni itfaiyeciler ilginç görüntü oluşturdu. Kısa süreli tören itfaiyecilerin yemin etmesiyle sona erdi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com