ABD'de "terör" alarmı

ABD'de "terör" alarmı
ABD'nin Boston kentindeki maraton sırasında meydana gelen patlamaların ardından ülke genelinde güvenlik tedbirleri artırıldı.
ABD'nin Boston kentindeki maraton sırasında meydana gelen patlamaların ardından ülke genelinde geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Boston Maratonu'nun bitiş çizgisi yakınlarında art arda meydana gelen 2 patlamada, 3 kişinin hayatını kaybettiği, 17'si ağır 130'dan fazla kişinin yaralandığı bildirildi. 
 

 
Boston polisi, düzenlediği basın toplantısında, eş zamanlı iki patlamanın ardından JFK Kütüphanesi yakınlarında bir patlamanın daha meydana geldiğini ancak bunun önceki ikisiyle bağlantılı olmadığını düşündüklerini belirtti.
 
Halkı, evlerinde beklemeleri ve mecbur olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyaran polis, patlama hakkında bilgisi olanların telefonla kendilerine bilgi vermelerini istedi.
 
Polis, maratona yönelik daha önceden herhangi bir tehdit algısının olmadığını, bazı kişilerin sorgulandığını ancak halen gözaltında kimsenin bulunmadığını kaydetti.

 
Patlayıcıların türünün tespit edilmesi ve sorumlularının belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.
 
Görgü tanıkları ise şiddetli patlamaların meydana geldiğini ve çok sayıda kişinin uzuvlarını kaybettiğini gördüklerini söyledi.

 
Öte yandan, New York, Washington DC, Los Angeles ve San Francisco'da güvenlik önlemlerinin artırıldığı bildirildi.
 
New York'tan Boston'a düzenlenen uçak seferlerinde de aksamalar meydana geldiği kaydedildi.

Bu arada, ölenler arasında 8 yaşında bir çocuğun da bulunduğu öğrenildi. 
 
Öte yandan, polisin patlamadan önce bölgeye girmeye çalıştığı tespit edilen bir kamyoneti ve siyah sırt çantalı bir kişiyi konuyla ilişkili olarak aradığı iddia edildi.
 
YARIŞA DEVAM ETTİLER
 
Art arda meydana gelen kuvvetli patlamalar sırasında, arkadan gelen diğer koşucuların yarışa devam ettiği kaydedildi.(SNK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com