ABD'den ilk açıklama

ABD'den ilk açıklama
Ankara'da 2 kişinin öldüğü ABD Büyükelçiliği saldırısıyla ilgili ABD'den ilk açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türk polisiyle birlikte çalışıyoruz" denildi.
Ankara'daki ABD Büyükelçiliği patlamasıyla ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, Ankara'da ABD Büyükelçiliği önündeki kanlı patlamayla ilgili Türk yetkililerle yakın işbirliği içinde çalışıldığı belirtildi.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Victoria Nuland, Ankara'da ABD Büyükelçiliği önündeki saldırının yerel saatle 13.13'te meydana geldiğini söyledi.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nuland, "Ölü ve hasar tespiti için Türk polisiyle çok yakın bir işbirliği içinde çalışıyor ve soruşturmayı genişletiyoruz" dedi.
 
Patlamada Türk vatandaşı bir güvenlik görevlisinin öldüğü ve saldırıda yan kapının büyük hasar gördüğü belirtildi.
 
'KONSOLOSLUĞA GELMEYİN' 
 
ABD'nin İstanbul Konsolosluğu'ndan yapılan açıklamada da, ABD vatandaşlarının bu aşamada konsolosluğu ziyaret etmemeleri istendi.
 
TÜRKİYE'DEKİ ABD VATANDAŞLARINA UYARI 
 
ABD'nin İstanbul Konsolosluğu, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye'deki ABD vatandaşlarına yönelik açıklamasını kamuoyuna duyurdu.
 
Açıklamada, Türkiye'de bulunan ABD vatandaşlarının patlama olduğu ve tehdit altındaki bölgelerden uzak durmaları istendi. Açıklamada, ABD vatandaşlarının gösteri ve büyük toplantılardan da uzak durmaları talep edildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com