ABD’den İran'a "altın" yaptırımı

ABD’den İran'a "altın" yaptırımı
Amerikalı senatörler, İran'a yeni yaptırımlar öngören bir paket açıkladı. Paket, İran'a kıymetli madenlerin satışına da yaptırımlar getiriyor.

Amerikalı senatörler Bob Menendez, Mark Kirk ve Joe Lieberman, İran'a yeni yaptırımlar öngören bir paket açıkladı.
 
Demokrat Senatör Bob Menendez, Cumhuriyetçi Senatör Mark Kirk ve bağımsız senatör Joe Lieberman tarafından, Senato'da görüşülmekte olan Ulusal Savunma Yetki Yasası'na eklenmesi teklifiyle açıklanan önlemler paketi, İran'ın enerji, liman, nakliyat ve gemi sanayi sektörlerini, Tahran'ın nükleer silahlanmaya dönük faaliyetlerini desteklemede rol oynadıkları gerekçesiyle kara listeye alırken, bu alanlarda yapılacak ticari işlemlere yaptırımlar içeriyor.
 
Aynı zamanda, İran'a grafit, alüminyum ve çelik gibi, gemi sanayi ve nükleer sektörlerle alakalı ürünler satan veya tedarik eden bireylere cezalar öngören paket, İran'ın yaptırımları atlatmaya dönük çabalarını önleme noktasında, İran'a kıymetli madenlerin satışı ya da transferine de yaptırımlar getiriyor.
 
Paket, İran devlet televizyonu ve başkanının da zorla televizyonda itiraf veya göstermelik duruşmalar yayınladıkları gerekçesiyle insan hakları suistimalcileri olarak tanımlanması ve yaptırımlara tabi tutulmasını içeriyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com