ABD'den 'Kurtlar Vadisi'ne eleştiri!

ABD'den 'Kurtlar Vadisi'ne eleştiri!
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın geçen yılın ikinci yarısına ait dini özgürlükler raporunun Türkiye bölümünde, olumlu ve olumsuz tespitler yer aldı...

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın geçen yılın ikinci yarısına ait dini özgürlükler raporunun Türkiye bölümünde, olumlu ve olumsuz tespitler yer aldı. Yahudi karşıtlığı konusunda 'Kurtlar Vadisi Filistin' de rapora girdi.

ABD raporunda, Türkiye'de dini özgürlüklerin korunması noktasında, laiklik vurgusu da yapılarak, bazı anayasal hükümlerin bu özgürlükleri kısıtladığı kaydedildi.

Sümela Manastırı ve Akdamar Adası'ndaki ayinlerin olumlu, imam hatip öğrencilerinin durumunun olmusuz örnekler olarak yer aldığı raporda, Yahudi karşıtlığı konusunda 'Kurtlar Vadisi Filistin' örnek gösterildi.

Raporun nasıl hazırlandığı noktası da yine raporun içinde yer aldı: Türk hükümeti ve devlet kuruluşlarıyla dini özgürlükler konusunu konuşuldu, Türkiye'deki ABD misyonu temsilcilerinin devlet yetkilileri ve dini grupların temsilcileriyle sık sık bir araya gelindi, dini gruplar üzerindeki kısıtlamaların kaldırılmasını içeren adli reform da dahil olmak üzere, dini özgürlüklerle alakalı konular ele alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com