ABD'den sert eleştiri: "Erdoğan diktatör gibi!"

ABD'den sert eleştiri: "Erdoğan diktatör gibi!"
ABD’in etkin senatör McCain, ‘Gezi direnişi’ne destek verdi. McCain, ‘Olanlar, halkın Erdoğan’ın politikalarına karşılığı’ dedi

ABD’nin en etkin senatörlerinden John McCain, Gezi Parkı’na AVM yapılmak istenmesine karşı direnişle başlayan gösterilerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşam biçimlerine müdahalesine karşı yapıldığını açıkladı. Erdoğan’ın “diktatör gibi davrandığını” söyleyen McCain, “Çok açık ki, olanlar Erdoğan’ın halkını İslama yöneltmeye çalışmasına karşılık verilmesiydi. Umarım polisi kullanarak uyguladığı bazı taktiklerin fazlasıyla aşırı olduğunu anlamıştır” dedi. McCain, “Bence yaşananlar Erdoğan’ın modern bir milleti gitmek istemedikleri bir yöne zorlamasına karşılık vermiştir.

Alkol kısıtlaması, çocukların İslami yönelimli okullara gönderilmesi gibi pek çok adım sayılabilir. Türkiye’de Ortadoğu’da olduğundan daha fazla gazeteci gözaltında. Medya organlarını, yaptıkları iş nedeniyle dava etmek ve yargılamak göz korkutma amaçlı. Umarım Erdoğan, polisi kullanarak uyguladığı bazı taktiklerin fazlasıyla aşırı olduğunu anlamıştır. Ekonomik gelişmesi muhteşem. Ama başbakandan çok diktatör gibi davranıyor” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com