AB'den Gandi'ye Rüşvet Yanıtı!

AB'den Gandi'ye Rüşvet Yanıtı!
Kılıçdaroğlu'nun “AP ve AB üyeleri Kapalıçarşı'da hükümetten rüşvet aldı” iddialarına AB'den sert cevap: Çıldırmış olmalı... Delilik... Saçmalık..

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’deki anayasa değişikliğini desteklediklerini açıklayan Avrupa Parlamentosu ve AB Komisyonu üyelerinin “Kapalıçarşı’da rüşvet aldıkları” iddiası Brüksel’de şok etkisi yarattı. Kılıçdaroğlu’nun “Anayasa değişikliğini desteklemesi için limuzinlerle karşılanıp, Kapalıçarşıya götürüldü, hediye alındı” iddiasında bulunduğu Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen, “Bu iddialar çok saçma. Bu konuda daha fazla yorum yapmayacağım” dedi.

Avrupa Yeşiler Eş Başkanı ve Avrupa Parlamentosu üyesi Kızıl Dany Danel Cohn Bendit, açıklamaların saçma, apalca ve çılgınca olduğunu söyledi. Bendit, “Brüksel’e geleceğini duyduk. Kendisiyle görüşmemizde bu sözlerinin delilik olduğunu söyleyeceğim” dedi. Star’ın sorularını yanıtlayan AB Komisyonu üyesi Stefan Füle’nin sözcüsü Angela Filote de, “Rüşvet aldığı dediği arkadaşımız Ferran Türkiye’ye gitmedi bile” dedi. Brüksel’de onu ciddiye almazlar

Türkiye - AB Karma Parlamento Komisyonu eski Eşbaşkanı Joost Lagendijk ise “Çok saçma. AB Komisyonu ya da AB Parlamentosu üyelerine rüşvet veremezsiniz çünkü daha önce ellerinde dayanaklı, güçlü savlarla, neden anayasa paketini desteklediklerini söylemişlerdi. Brüksel kendisini bu iddialarını ciddiye almayacaktır” dedi.

STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com