AB'den tehdit gibi açıklama

AB'den tehdit gibi açıklama
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) üyesi İngiliz Andrew Duff, yolsuzluk operasyonu sonrası gelişmelerin Türkiye-AB müzakere sürecini durdurma riski taşıdığını savundu.

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) üyesi İngiliz Andrew Duff, yolsuzluk operasyonu sonrası gelişmelerin Türkiye-AB müzakere sürecini durdurma riski taşıdığını savunarak “Eğer yargıya müdahale devam ederse Türkiye AB müzakere sürecinin durdurulması gündeme gelir” şeklinde konuştu.

17 Aralık sonrası gelişmeleri ABHaber için değerlendiren Andrew Duff, “17 Aralık sonrası yaşananlar bize Türk devletinde bir kriz olduğunu gösteriyor. Bir kaos ortamı var. Erdoğan tüm gücü elinde toplamak istiyor basın, yargı …vs. Ama Erdoğan’a sivil ve askeri bürokrasi karşı. Fethullah Gülen, Türkiye’de yolsuzluğa karşı. Bence haklı” şeklinde konuştu. Duff şu görüşleri de dile getirdi:

“Eğer yargıya müdahale devam ederse Türkiye AB müzakere sürecinin durdurulması gündeme gelir. Avrupa Parlamentosu Türkiye raporuna 17 Aralık süreciyle ilgili çok sayıda değişiklik önergesi verildi. Tüm bu gelişmeleri (17 Aralık sonrası) Gezi parkı ve yeni bir Anayasa yapılamaması noktasında değerlendirmeliyiz.”

“ERGENEKON SÜRECİ ŞÜPHELİ”

Andrew Duff “Ergenekon yargı süreci şüpheli. Güvenilebilir bir yargılama süreci olmadığı birçok kuşkuları barındırdığı ortada” dediği açıklamaları sırasında Almanya’daki yeni koalisyon hükümetinin Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olduğunu savunarak “Hükümet programlarında Türkiye’nin AB üyeliğine karşı oldukları anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

Kıbrıs sorununa değinen Duff “Kıbrıs sorunu gerçekten çok karmaşık bir sorun. Ancak Erdoğan’ın Kıbrıs sorunuyla ilgili çıkışları sorunu daha da büyüttü. Çözüme bir türlü ulaşılamadı” savını öne sürdü.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com