AB'den Türkiye'ye ilişkin rüşvet ve yolsuzluk açıklaması

AB'den Türkiye'ye ilişkin rüşvet ve yolsuzluk açıklaması
AB, Türkiye'de çok sayıda polisin görevden alınmasına dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu

Türkiye’yi sarsan büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası yaşanılan skandallar, dünya gündeminde de ilk sıralarda yerini korurken AB’den (Avrupa Birliği) endişe dolu açıklamalar geldi.

AB, Türkiye'de çok sayıda polisin görevden alınmasına neden olan ve hükümeti etkileyen büyük çaplı rüşvet skandalıyla ilgili kaygılı olduklarını açıkladı.

AB Komisyonun bir sözcüsü Türkiye'deki olaylara ilişkin soru üzerine, "ülkede son yaşanan olaylar, endişe kaynağı" dedi.

AKP Hükümeti’nin dünyadaki imajı, Gezi Parkı Olayları’ndaki polis şiddetini savunan tavrı, Suriye Savaşı’nda El Kaide’ye yapılan silah ve mühimmat yardımları vs. gibi önemli konularda zaten büyük zarar görmüştü.

AKP’li üç Bakan’ın ve Bakan çocuklarıyla, AKP yandaşı ünlü işadamlarının da aralarında bulunduğu kişilere polisin operasyon düzenlemesi ve AKP Hükümeti’nin bu polisleri hızla görevden alarak soruşturmalara engel olması dünyada kaygı yarattı.

Türkiye’nin imajının aldığı zarardan bahsetmek için yaşanılan hukuksuzlukların sadece ülke sınırları içinde kalmadığını fark etmek yeterli gibi görünüyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com