Abdest bozmayan 'helal oje'

Abdest bozmayan 'helal oje'
Kozmetik şirketi Inglot abdest sorununa ‘parmak’ bastı.

Polonyalı uluslararası markanın, İslami geleneklere uygun ürettiğini söylediği oje, Müslüman kadınların büyük ilgisine yol açtı. Zira, abdest sırasında tırnakların arasından su girmesini engellediği için uygun bulunmayan oje, bu kez tırnakların nefes alabileceği şekilde hazırlandı.


TIRNAK TEMİZ KALIYOR

İngiltere’de Daily Mail gazetesinin haberine göre, “O2M” adıyla satılan oje sürüldüğünde su kabarcıkları tırnağın içine nüfuz edebildiğinden kullanıcı abdest aldığında tırnaklarının da temizlenmesi mümkün olabiliyor. Ojede bazı lenslerde kullanılan polimerin kullanılması, oksijen ve suyun deriye temasını sağlıyor.

PROFESÖR DESTEK VERDİ

Dünyaca ünlü ABD’li Müslüman Profesör Mustafa Umar da blogunda ojeyle ilgili "Sürmenin hiçbir sakıncası yoktur” açıklamasında bulundu. Şimdiye kadar Müslüman kadınların ojeyi ancak abdest alamadıkları regl dönemlerinde veya namaz aralarında kullanması uygun bulunuyordu. Umar ise, bu durumun Müslüman kadınların özel dönemlerinin tırnaklarından anlaşılmasına neden olduğunu ve etik olmadığını belirtti. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com