Abdestsiz İmama Bir Suçlama Daha!

Abdestsiz İmama Bir Suçlama Daha!
Köylülerin 'Abdestsiz namaz kıldırıyor' dediği imamı, çalışma arkadaşı da tacizle suçladı. İmam kendini 'siyasi gücümü kıskanıyorlar' diye savundu...

Yalova'da cemaati tarafından “abdestsiz namaz kıldırdığı” gerekçesiyle şikâyet edilen imam bu sefer de cinsel tacizden ceza aldı. Yalova'ın Altınova İlçesi'ne bağlı Subaşı Beldesi'nde daha önce kahvede, tavla ve okey oynadığı abdest almadan namaz kıldırdığı gerekçesiyle müftülüğe şikayet edilen Y.U. adlı imam hakkında “cinsel taciz” gerekçesiyle dava açıldı. Hakkında açılan ceza davası süren imama idari soruşturma sonucunda “kınama” cezası verildi.

'Abdestsiz namazdan cinsel tacize'

Daha önce görevli olduğu Yalova'nın Altınova İlçesi'ne bağlı Subaşı beldesi camisinde imam olan Y.U. kahvede kağıt oynadığı, abdest almadan namaz kıldırdığı, sabah ve akşam namazlarına gelmediği gibi iddialar nedeniyle cemaati tarafından müftülüğe şikâyet edilmişti. Bu şikâyetler üzerine imam Y.U, 2005 yılında aylıktan kesme cezası almasının ardından Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne memur olarak atandı.

'Beni öpmeye kalktı'

Ancak Y.U. hakkında 6 Ekim 2010 tarihinde Yalova İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısının eşi Yurdagül Tali tarafından cinsel taciz gerekcesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Yurdagül Tali şikâyet dilekçesinde imam Y.U. tarafından önce sözlü sonra fiziki olarak taciz edildiğini ileri sürdü. Kendisi de Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde memur olan Yurdagül Tali olayı şu sözlerle anlattı: “Beni dağa kaçıracağını söylüyordu. Öpmeye çalıştı. 'Şikâyet edersen seni rezil ederim, ben değil, sen rezil olursun' dedi ve dediğini de yaptı. Tehditlerine rağmen artık dayanamadım şikâyet ettim” Yurdagül Tali imam Y.U.'nun siyasi ilişkileri nedeniyle korunduğunu ileri sürerek “Müdürümüz Cemal Ulusoy dahi bu adamdan çekiniyor” dedi. Bu arada Y.U. hakkında Yalova Valiliği tarafından açılan soruşturma sonucunda “memurluk sıfatıyla bağdaşmayacak yüz kızartıcı fiilin sabit olduğu” belirlendi. Ancak devlet memurları kanununa göre açığa alınması gereken imam Y.U.'ya valilik “kınama” cezası verdi.

'Benden faydalanmak istediler'

İddialar ile ilgili olarak konuştuğumuz imam Y.U. ise suçlamaları reddederek şu açıklamayı yaptı: “Müdür yardımcısı Şeref Tali ve eşi, bana komplo düzenlediler. Siyasi gücümü kullanmak istediler, iktidar partisine yakın biriyim, tanıdıklarım var. Enerji Bakanlığı'nda kardeşim var. Daire Başkanı İdris Uçma'nın kardeşiyim. Fakat torpille bir şey yapmıyorum. Valilikle de ilişkilerim iyi olduğundan, Yurdagül Tali, benden valilikte sekreter olması için yardımcı olmamı istedi. Yardımcı olmayınca da bana iftira attı. Mahkemede her şey ortaya çıkacak.”

İmam Y.U. bu olay üzerine Yalova İl Afet Müdürlüğü'ne geçici olarak atanırken, cinsel taciz mağduru olduğunu söyleyen Yurdagül Tali'nin de görev yeri değiştirildi. Yurdagül Tali, Yalova Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne atandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com