ABD'li annenin Türk koca kabusu

ABD'li annenin Türk koca kabusu
Amerika Birleşik Devletleri'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Pocono kentinde bir Türk'le evlenen kadının başına gelenler kadın koruma kuruluşları tarafından aile içi şiddetin en kötü örneklerinden biri olarak gösterildi.
Poconorecord.com haber sitesinin haberine göre, Bekir Buluç (44) adlı Türk koca, 16 yıldır evli olduğu eşi Kyla Buluç'un (33) hayatını tam bir kabusa çevirdi.
 
İddiaya göre, tam dört kez ABD'den sınır dışı edilen ve halen cezaevinde beşinci kez sınır dışı edilmeyi bekleyen Bekir Buluç, eşi Kyla Buluç'tan olan 12, 9 ve 5 yaşındaki üç çocuğu da Türkiye'ye geri götürmek istedi.
 
Çocuklarını İslami usullere göre yetiştirmek istediğini söyleyen Bekir Buluç, eşinin iddiasına göre 9 yaşındaki kızının başını zorla örterek namaz kıldırmaya çalışırken sık sık dövdü.
 
Eşinin kendisine de sık sık şiddet uyguladığını ve bu nedenle birkaç kez polislik olduklarını söyleyen Kyla Buluç 9 yaşındaki kızına uygulanan şiddetin bardağı taşıran damla olduğunu belirtti.
 
Restoranlarda aşçılık yaparken kaçak çalıştığı gerekçesiyle ilk kez 1995'te sınır dışı edilen Bekir Buluç, daha sonra üç kez daha aynı gerekçeyle sınır dışı edildi.
 
Buluç her defasında bir yolunu bularak tekrar ABD'ye girmeyi başardı. Son olarak 2011 yılında Türkiye'ye sınır dışı edildikten sonra tekrar geri dönmeyi başaran Bekir Buluç, her defasında çocukları da yanında götürmek istedi.Ancak anne Kyla Buluç'un razı olmaması nedeniyle aralarındaki gerilim daha da arttı.
 
Eşine boşanma davası açan ve polisten koruma isteyen Kyla Buluç, şimdi kocasının beşinci kez sınır dışı edilse bile tekrar ülkeye girmeyi başarıp kendisini bularak hem kendisine hem de çocuklarına şiddet uygulamasından korktuğunu söylüyor. (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com