ABD'li gurmeler Türk lezzetlerinin peşinde!

ABD'li gurmeler Türk lezzetlerinin peşinde!
ABD'li gurmeler Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta Türk yemeklerini araştırdı

ABD'de faaliyet gösteren Oldways Vakfı'na üye 25 kişilik gurme ekibi, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te Türk yemekleri ile ilgili araştırma yaptı.

ABD'li gurme ekibi, Gaziantep ziyaretinin ardından Kahramanmaraş'a gelerek Mado Evi'nde Türk yemekleri ile ilgili bilgi aldı, kente özgü geleneksel yemekleri tattı.

Oldways Vakfı Başkanı Sara Bear Sinnott, gazetecilere yaptığı açıklamada, vakfın amacının insanları daha sağlıklı ve iyi beslenmeye götürmek olduğunu söyledi. İnsanları daha iyi beslenmeye götürürken eski yöntemleri günümüze uygulamaya çalıştıklarını belirten Sinnott, senelerce kazandıkları deneyimlerle sağlıklı beslenme konusunda çalışma yaptıklarını kaydetti.

Türkiye'yi, geleneksel yemek yeme adetleri ile Türk yemeklerini öğrenmek için ziyaret ettiklerini ifade eden Sinnott, ''Grubumuzda yemek konusunda son derece iyi bilgiye sahip arkadaşlarımız var. Bu şekildeki ziyaretlerle sizin yemeklerinizi öğreniyoruz ve bu kültürü ABD'ye götürerek orada uygulamaya çalışacağız'' diye konuştu.

Sinnott, Gaziantep ve Kahramanmaraş ziyaretinin ardından İstanbul'a gideceklerini ifade etti.

ABD'de 2 restoranı bulunan ve Türk yemekleri yapan aşçı Ana Sortun ise şöyle konuştu:

''Aşçılık hayatımda bu bölge beni çok etkiledi. Yemeklerinize bayılıyorum. Hayranlık duyuyorum. ABD'de 2 tane restoranım var. Doğu Akdeniz ve Türk yemekleri yapıyoruz. Türk yemekleriyle 15 yıl önce tanıştım. Ayrıca Kahramanmaraş dondurmasına hayran kaldım. Dondurmanın sünmesi harika bir şey.''

Bu arada konuk ekip, Kahramanmaraşlı ustaların yaptığı ''dondurma şovu''nu izledi, et satırı ile dondurma kesti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com