ABD'li istihbaratçılar randevusuz geliyordu

ABD'li istihbaratçılar randevusuz geliyordu
Eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, ''Ergenekon'' davasında tanık olarak ifade verdi.
''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, ''Amerika'nın Türkiye'de çok etkin olduğu bir gerçek. Ben üst düzey bir MİT yöneticisi olarak bile Genelkurmay'a randevu ile gidebilen biriyim. Ancak Amerikalı meslektaşlarımın Genelkurmay'da istedikleri gibi dolaştıklarını biliyorum'' dedi. 
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tanık olarak dinlenilen eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, ''Türkiye'de birçok ülke, hatta müttefik dediğimiz birçok ülke istedikleri şekilde at koşturuyorlar. Basını ve kamuoyunu yönlendiriyorlar. Biz de üzüntü içinde olanları takip ediyoruz'' dedi.
 
Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Özese'nin, söz konusu ülkeleri sorduğu Eymür, bu ülkelerin Amerika ve Almanya olduğunu söyledi.
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'in sorusu üzerine Eymür, ''Amerika'nın Türkiye'de çok etkin olduğu bir gerçek. Ben üst düzey bir MİT yöneticisi olarak bile Genelkurmay'a randevu ile gidebilen biriyim. Ancak Amerikalı meslektaşlarımın Genelkurmay'da istedikleri gibi dolaştıklarını biliyorum'' cevabını verdi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com