ABD’lilerin eğlencesi tecavüzle sonuçlandı

ABD’lilerin eğlencesi tecavüzle sonuçlandı
Türkiye'de oynayan sporcu hakkındaki şok iddia spor camiasını sarstı.

Milliyet'ten Sertaç Koç'un haberine göre, ABD’li sporcuların başkent Ankara’daki eğlencesi adliyelik oldu. Spor hayatını Türkiye'de sürdüren basketbolcu G.D.H. ile Ankara’da tanışan ve yine Türkiye'de spor yaşamını sürdüren ABD’li M.V.G. savcılığa başvurarak, tecavüze uğradığını iddia etti. Gözaltına alınan basketbolcu, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

9 Şubat 2013 tarihinde meydana gelen olay şöyle gelişti;

ÖNCE EĞLENDİLER

9 Şubat günü Ankara’da yaşayan bazı ABD’liler eğlenmek üzere dışarı çıktı. ABD'li basketbolcu da davet üzerine Ankara’ya geldi. Burada, ortak arkadaşlarının bulunduğu ortamda voleybolcu M.V.G ile tanıştı. İddiaya göre, ABD'liler ve birlikte oldukları arkadaş grubu geç saatlere kadar farklı mekanlarda eğlendi.

Grup son olarak Kızılay’daki bir bara giderek burada eğlenmeyi sürdürdü. Daha sonra sporcular, birlikte arkadaşlarının yanlarından ayrıldı. G.D.H, diğer arkadaşlarına “M.V.G'yi taksiyle evine kadar bırakacağını, merak etmemelerini” söyledi. İkili daha sonra M.V.G’nin Yenimahalle’deki evine gitti. Ancak genç voleybolcunun arkadaşları, sabah duydukları iddia ile sarsıldı. M.V.G, evine kadar gelen ABD'li basketbolcuya kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek, olayı savcılığa taşıdı.

SERBEST KALDILAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 9 Şubat’taki olayla ilgili şikâyet dilekçesine yönelik soruşturma başlattı. Şikayet dilekçesine yönelik işlem yapan savcılık, Adli Tıp’tan rapor istedikten ve G.’nin Numune Hastanesi’nden aldığı raporu Adli Tıp incelemesine sunduktan sonra harekete geçti.

Savcılık, dün H.'nin gözaltına alınması talimatını verdi. Gözaltına alınarak Ankara’ya getirilen basketbolcu, savcılıkta iddiaları yanıtladı. G.D.H.'nin tecavüz iddialarını yalanladığı öğrenildi. ABD'li basketbolcu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com