ABD'nin Figüranı Olmayız!

ABD'nin Figüranı Olmayız!
MHP Grup Başkanvekili Vural, basın toplantısı düzenledi...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında wikileaks belgelerinde yer alan iddialarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, yabancı bir internet sitesine bakarak AK Parti hakkında hüküm vermeyeceklerini, bunu iç politika malzemesi olarak kullanmayacaklarını söylediğini hatırlatan Vural, başka merkezlerin bilgilerine bakarak olaylara bakmadıklarını, kendi sezgileriyle olayları yorumladıklarını söyledi.

Washington ve Brüksel merkezli hiçbir senaryonun ne figüranı, ne aktörü olmadıklarını ifade eden Vural, 42 yıldır başkent Ankara'dan başka pusulaları olmadığını ifade etti. Vural, Başbakan Erdoğan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, bu belgeler üzerinden siyaset pazarlamaya devam ettiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın İsviçre'de banka hesabı olduğunu iddiasına tepki gösterdiğini anlatan Vural, "İsviçre'de yok diyor. İsviçre'de yok, başka yerde var mı demektir bu? Onu mu demek istiyor bilmiyoruz. Cevap vermesini istiyoruz. 'Allah kuruş yok' diyor. Sayın Başbakan bunu Deniz Feneriyle ilgili de söylemişti. İsviçre'deki hesapların Allah kuruşu ile ne alakası var. Kul kuruşu var mı diye sormaktan kendimizi alamıyoruz. Başka yerlerde var mı?" şeklinde konuştu.

Meclis'te Wikileaks iddialarıyla ilgili bir komisyon kurup kurmayacaklarının sorulması üzerine Vural, "Nereye gideceğini bilmiyoruz. Bu, Wikileaks'e de dönmeye başladı. Devletimizin çok aklı selim halde bunları değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi. Bu belgeleri Dışişleri Bakanlığının da çok iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Vural, eleştiri yaparken Washington ve Brüksel gözlüğü takarak Türkiye'ye bakmanın doğru olmadığını dile getirdi. Hükümetin Türkiye'ye ya Washington'tan, ya Brüksel'den, ya Erbil'den, ya da Erivan'dan baktığını öne süren Vural, "Ayaklarınız bir de Türkiye'ye bassın" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com