ABD'nin kulağını fena çektiler!

ABD'nin kulağını fena çektiler!
ABD'nin kulağını kim çekti?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD’de 2013 yılı bütçesi için Kongre’de yaşanacak müzakere sürecinin büyük olasılıkla ABD’nin AAA olan kredi notunun ve negatif görünümün yönü konusunda belirleyici olacağını bildirdi.

Moody’s yayınladığı raporda 2013 bütçe müzakerehlerinin istikrarı sağlayacak ve federal borç/GSYH oranını orta vadede aşağı çekecek bir trende yol açması halinde büyük olasılıkla kredi notunun AAA olarak teyit edileceğini ve görünümün ‘durağan’a revize edileceğini belirtti.

Moody’s, müzakereleri istikrar yaratacak politikalar üretmemesi halinde ise kredi notunun Aa1 indirilmesinin beklendiğini vurguladı.

Moody’s, ABD’nin kredi notu görünümünü ‘durağan’a revize etmeyi düşünmeye başlamadan önce ekonominin ‘mali uçurum’ gibi bir şoktan toparlanabileceğine dair kanıt görmeye ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

Moody’s, AAA kredi notunun ve negatif görünümün 2013 yılı bütçe müzakereleri netleşene kadar devam ettirileceğini ve bütçe müzakerelerinin ne zaman sonuçlanacağını tahmin etmenin çok zor olduğunu vurguladı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com