ABD'nin küresel casusluk faaliyetleri

ABDnin küresel casusluk faaliyetleri
Eski Almanya Başbakanı Schröder:

BERLİN (AA) – Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın cep telefonunu dinlediği iddialarına ilişkin, "Sözde cep telefonumun dinlenmiş olması beni gerçekten şaşırttı. Çünkü 
benim cep telefonum yoktu, çalışanlarımın cep telefonunu kullanıyordum'' dedi.

Schröder, Spiegel dergisine verdiği röportajda, geçmişte Başbakanlık görevinin en fazla 2 yasama dönemi yapılması tavsiyesinde bulunduğunu hatırlatarak, bunu sebepsiz yere söylenmediğini dile getirdi.

''Görevde bulunmak yorucu. Bunun yanı sıra medya ve kamuoyu bir zaman sonra yeni bir yüz istiyor'' diyen Schröder, ''Angela Merkel 2017'den sonra yeniden aday olması durumda kendisi için bu çok zor olacak. Bunu kendisi de biliyor'' ifadesini kullandı.

Başbakanlık yapanların vaktinde yerine gelecek kişiyi belirlemesi ve bu görevi ona devretmesinin mantıklı olup olmayacağı yönündeki soruya Schröder, ''Mutlaka ancak Birlik Partileri'nin kimsesi yok'' yanıtını verdi.

Merkel'in siyaset tarzını da eleştiren Schröder, ''İktidar olmak bazen risk almak için cesaret gerektirir. 'Bir bakalım çoğunluk düşüncesi nasıl gelişiyor' şeklinde yürümez'' dedi.

Sosyal Demokrat Parti (SPD) açısından gelecek yılların özellikle enerji dönüşümü konusunda ekonomi politikalarının önemli olacağını belirten Schröder, bundan dolayı SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel'in, Ekonomi ve Enerji Bakanlığını yürütmesiyle doğru bir seçim yaptığını kaydetti.

Sosyal paylaşım sitelerini kullanmadığını ifade eden Schröder, Facebook ve Twitter hesabının olmadığını, internet bankacılığını da kullanmadığını belirtti.

Özel bilgilerini korumak istediğini ifade eden Schröder, ''Gerçek NSA skandalının (ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın dinleme faaliyetleri) milyonlarca bireyin dinlenmesi olduğundan bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun önlenmesi lazım'' şeklinde konuştu.

NSA'nın Başbakanlık yaptığı dönemde kendisini de dinlediği yönündeki iddianın hatırlatılması üzerine de Schröder, ''Başka ülkelerin bilgiler elde etmek isteyeceğini tahmin etmiştim. Sözde cep telefonumun dinlenmiş olması beni gerçekten şaşırttı. Çünkü benim cep telefonum yoktu,  çalışanlarımın cep telefonunu kullanıyordum'' ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com