ABD'nin ortadoğu planı Kürdüstan'ı kurmak!

ABD'nin ortadoğu planı Kürdüstan'ı kurmak!
Akşam gazetesi yazarı Ortadoğuda Suriye üzerinden oynanan büyük oyunu ve bu süreçte Türkiye'nin rolünü canlı yayında açıkladı.

Sansürsüzhaber Yiğit Bulut Sansürsüz programında Akşam Gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli ile “Ortadoğu’da ve Suriye’de neler oluyor?”u masaya yatırdı. Katar ve Suudi Arabistan’ın Türkiye ile işbirliği içerisinde Suriye’ye nasıl demokrasi getireceğini bir türlü anlamadığını vurgulayan Hüsnü Mahalli Suriye konusunda AKP hükümetinin tavrını çok sert bir dille eleştirdi.    

TÜRKİYE KİMİNLE ORTAKLIK YAPIYOR?

Katar ve Suudi Arabistan’ın tarih boyunca hiçbir zaman ne Osmanlı’nın ne de Türkiye’nin yararına bir karar verdiğini belirten Akşam gazetesi yazarı, “Siz hangi ortak paydada Suriye’ye demokrasi getireceksiniz? Türkiye kendisini Katar ve Suudi Arabistan’a mı layık görüyor? Suudi Arabistan’da demokrasinin d’sinin bile olmadığı karanlık bir ülke. 150 bin nüfuslu Katar ise parayla Ortadoğu’da Amerika adına bir şeyler yapmaya çalışıyor.”diyerek sözlerini açıklamaya çalıştı.

BATI'NIN 50 YILLIK PLANI / VİDEO
 

ATATÜRK POSTERİNİ NEREDEN BULDULAR?

Ayrıca Mahalli geçtiğimiz günlerde yaşanan Türk Bayrağını yakma olayıyla da ilgili olarak, “AKP’nin yemeğinde el ele otururken tüm liderler birden bire ne oldu? Burada garip bir şey var. Suriye Türkiye’ye herhangi bir yanlış yapmadı ama şu an bayrak yakılıyor, Atatürk posteri kırılıyor. Oradaki gösterici Atatürk posterini nereden buldu? Muhakkak dışarıdan birisi vermiş.”dedi.

AMAÇ İRAN!

“Amerika Kuzey Irak’ta demokrasi adına arkasında 1 milyon ceset bıraktı.”diyen Mahalli, Amerika’nın asıl hedefinin aslında İran olduğunu da sözlerine ekledi. Irak’tan Amerikalılar çıkınca ülkenin tamamen İran kontrolünde olacağını kaydeden Mahalli, Amerika’nın amacının Suriye- İran ittifakının çökertmek ve bu ülkelerden sonra Lübnan’daki Hizbullah’ı da ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.

SURİYE GERGİNLİĞİ TIRMANACAK

Suriye’deki bu gerginliğin Türkiye sürece müdahale ederse daha da tırmanacağını söyleyen Mahalli, Suriye’deki muhaliflere silah verileceğini ve iktidar bırakana kadar sürekli bir iç savaş yaşanacağına dikkat çekti.

AKP’NİN TAVRI ÇOK SERT

AKP hükümetinin tavrını çok sert bulduğunu belirten gazeteci, ileride Katar ve Suudi Arabistan’dan Türkiye’nin mutlaka bir kazık yiyeceğinin altını çizdi.

KARŞIMIZA KÜRT DEVLETİ ÇIKACAK

“Eğer amaç sınırların değişmesiyse, bu süreçte önümüze bir Kürt devleti çıkacak, çünkü Kürtler bu coğrafyanın ortak paydasıdır. K.Irak’ta Kürtleri koruyan batı bu kadar basit bir plan yapmaz. Bir sonraki 50 yıl için yapılan plan vardır. Eskiden bizim peşmerge dediğimiz kişiler, bugün 150 bin kişilik bir ordu gücündedir." diyen Akşam yazarı sözlerini şu şekilde noktaladı:

BATI'NIN KÜRT PLANI / VİDEO    
 

ONLARIN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM

"Irak, Suriye, İran’ın parçalanmasıysa amaç eğer bu karmaşada Türklerin rahat bırakılacağını düşünenler varsa onların aklından şüphe ederim. Özal’ın projesiydi bir zamanlar, batı bu konfederasyonu Türkiye’ye bağlayacak, sonra alın sizin olsun mu diyecek?”
             
'AKILLARINDAN ŞÜPHE EDERİM'

Haber:Şeyma Kelekçi

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com