Abdulkadir Selvi'nin 'kaset' dönüşü!

Abdulkadir Selvi'nin 'kaset' dönüşü!
Yenişafak Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi hakkında MHP'li milletvekillerinin kasetleri çıktığında yaptığı açıklamalar nedeniyle dava açılmış.

Başbakan Erdoğan, seçim meydanlarında “ne özeli genel genel” diyerek kullandığı Baykal ve MHP kasetlerini şimdi de sansüre gerekçe gösteriyor. Erdoğan ve ekibinin en büyük korkusu 40 kadar AKP'li vekilin uygunsuz görüntülerinin ortaya çıkması. Yandaş gazetecilerde Erdoğan gibi dün söyledikleri ile bugün söyledikleri arasında dağlar kadar fark var. O gazetecilerden biri de Yenişafak Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi.

MHP SELVİ’YE KASET DAVASI AÇTI

Abdülkadir Selvi, MHP kasetleri ortaya çıktıktan sonra, hem kasettekilerle hem de Bahçeli’yle ilgili son derece yakışıksız, alaycı yazılar yazmış ve sonunda MHP tarafından dava edilmişti. Selvi’nin yazılarındaki kasetlerle ilgili yaptığı kritik vuruşlar MHP’nin dikkatini çekmişti.

MHP’nin avukatı Mete Han Özkan, MHP'li yöneticilere ait görüntülere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bilgisine başvurulması için Selvi hakkında savcılığa ihbarda bulundu.

Avukat Mete Han Özkan, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen ile görüşerek, ihbar dilekçesini sunmuştu.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Özkan,

''Kaset komplosunu işleyen suç örgütünün amaçları doğrultusunda, aynı paralelde ortak hareket ediyormuşcasına, son günlerdeki yayın, yorum ve köşe yazılarında Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi istifa ile tehdit etmeleri, yeni genel başkanlar bulmaları, bu şebekenin şantaj mektubundan farklı değildir. İsimleri zikredilen bu kişilerin AKP hükümetine yakınlıkları ve AKP hükümetinin sözcülüğünü yapmaları, bizleri bu suç örgütünün hangi kaynaklardan beslendiğine dair düşünceye sevk etmiştir.''

Avukat Özkan’ın dikkat çektiği bir diğer nokta ise savcılığın bile elinde olmayan bilgilerin Selvi’nin köşesinden paylaşılmasıydı: ''Savcılığın bile elinde olmayan söz konusu bilgilerin adı geçen bu kişiler tarafından kamuoyuna taşınmasının ve bu kişilerin AK Parti hükümetine yakınlıklarının, AK Parti hükümetine yönelik şüpheleri güçlendirdiğini, dolayısıyla bu kişilerin şantaj suçunu işlemelerinin önüne geçilmesi ve bilgilerine başvurulması için savcılığa ihbarda bulunduk''

Kasetlerin çıktığı zaman MHP’yi baraj altına itmek için belaltı söylemlerle kasetleri köşesine taşıyan Selvi, şimdi de internet sansürünün hayata geçirilmesi için AKP’nin elini kolaylaştırma ve Gül’ü onaylama baskısına almak için MHP kasetlerini bu kez de tersten kullanıyor.

Ama tarih, Selvi’nin MHP kasetleri çıktığı sıradaki yazılarını kayıtlara geçtiği gibi, MHP’nin Selvi’yi dava ettiği gerçeğini de kayıtlara geçmiş durumda. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com