Abdullah Avcı, Selçuk İnan'ı neden oynatmıyor?

Abdullah Avcı, Selçuk İnan'ı neden oynatmıyor?
Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye'nin 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu'nda oynadığı Hollanda maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Ayrıca Avcı, Selçuk İnan'ı taktiksel sebeplerden oynatmadığını dile getirerek, onun yerine alanı daha iyi kapatan Mehmet Topal'ı ve sol ayaklı olduğu için de Emre Belözoğlu'nu oynattığını dile getirdi.  
 
İşte Avcı'nın açıklamaları:
 
"Ben bu oyuncu grubunun, büyük bir kısmıyla daha önce çalıştım. Benim için önemli olan Hollanda maçıydı. Orada alacağımız iyi bir sonucun ardından, güzel bir yol haritası çizmeyi planlıyorduk. Aynı zamanda Hollanda maçı, bizim oynadığımız en iyi maçtır. Orada Hollanda gibi bir takıma baskı kuruyorsun, son dakikaya kadar maça asılıyorsun. Rakipten fazla pozisyona da girdik. Ama bu maçın ardından yerden yere vurulduk. 1 tercih yüzünden eleştirildik."
 
SELÇUK'U SAĞ AYAKLI OLDUĞU İÇİN OYNATMADI...
 
"Selçuk İnan konusunda eleştiri olması normaldir. Ben zaten bunun teknik detaylarını, takım içerisinde ve oyuncuyla da paylaştım. Ama bunun belde aşağıya vurulması çok üzücüydü. Ben sadece teknik olarak böyle bir karar verdim. Selçuk İnan'ın yerine Mehmet Topal oynadı çünkü alanları daha iyi kapatabilirdi. Emre Belözoğlu oynadı, Emre de sol ayaklı olduğu için oynadı. Onun yerine de sol ayaklı olduğu için Nuri Şahin girdi. Sağ ayaklı oyuncunun, sol tarafta topu ayağına alması çok farklıdır" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com