Abdullah Avcı'dan istifa açıklaması

Abdullah Avcı'dan istifa açıklaması
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Macaristan'a 3 - 1 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, istifa etmeyi düşünmediğini dile getirdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, şöyle konuştu;

"Bu tür senaryoların yazılıp çizildiği, devamlı olan durumların farkındayım. Önceden de düşünmedim şu an itibariyle de düşünmüyorum. Türk futbolunun sorununun teknik adam değişikliği olduğunu düşünmüyorum. Ayıp bir şey yapmadık. Suç işlemedik. İyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Türk futbolunun sorunu istikrar, süreklilik, devamlılık ve bunun için de değişim, gelişim olduğunu düşüyorum. Türk futbolunun sorunun farklı olduğunu, teknik adam değişikliği olmadığını düşünüyorum. Futbol Federasyonu yönetim kurulu ile biz teknik heyet ve ekip, sadece A Milli takımı değil, bütün Türk futbolunun eğitimiyle ilgili birtakım sorunlarını çözme mücadelesi veriyoruz."
VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

Güven ortamı ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine de Avcı, "Güven ortamı bundan evvel de maçtan sora da soyunma odasında aynı şekilde devam etti" diye konuştu.

Abdullah Avcı maçı ise şöyle değerlendirdi;

"23. dakikaya kadar istediğimiz gibi iyi organize olan, iyi pas yapan, sabırlı oynayan ve golü bulan takımdık. 31 dakikada ilk golü yedik. Rakibin hocası 2. santrforunu sokacaktı. Çünkü oyun o dakikaya kadar bizim lehimize gidiyordu. Uluslararası düzeyde çok basit bir gol yedik. Rakibin yüksek toplarda ve düşen toplarda etkili olduğunu biliyorduk. Oyunun kontrolünü tekrar alıp, oynadık ve devre arasında da şu ifadeyi kullandık: Sakin, sabırlı ve çabuk ayağa oynarsak, aynı oyunu devam ettireceğimi düşünüyordum. 51. dakikada orta sahadan çok basit ve kademede oyuncumuzun olmamasından kaynaklanan ikinci golü yedik. Özellikle 4 gün önce kaybettiğimiz ve bugün de 1-0'dan 2-1 mağlup duruma düşünce oyuna yine hükmeden, topa sahip olan, belki fazla pozisyona girmeyen ama bunun oyunun içinde aksiyonlarını arayan bir takımdık, penaltı golüne kadar.."

Nuri'nin pozisyonunu penaltı olarak gördüğünü ancak net bir şey söylemenin doğru olmayacağını vurgulayan Avcı, "Belki olsa maçı çevirme durumuz olabilirdi" dedi.

4 veya 6 puan alacakları aydan hiç beklemedikleri sıfır puanla çıktıklarını kaydeden Avcı, "Bugün kazansaydık, yarışın içinde tekrar olabiliyorduk. 10 maçlık sürecin 4 maçını tamamladık. 6 müsabaka daha var. Sonraki maçlar 2013 Mart ayında. Hedeflerimizden şu an itibariyle biraz uzak kaldık. Rakibimizi tebrik ediyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye'de kulüplerin özellikle altyapılarına bir standart ve düzen getirmek istediklerini ve TFF olarak da yatırımlar yapıldığını dile getiren Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biliyorsunuz geldiğimizden beri oyuncu grubunda değişimler oldu. Yaş ortalaması 24-25 arası olduğunu düşüyorum. Bu zaman ve sabır işi, 2013'te U 20 Dünya Şampiyonası ülkemizde olacak. Ama bu işin temeli kulüplerin altyapısı, bunların belli bir standartta olması gerekiyor. Bizim de denetlememiz gerekiyor."

Bir soru üzerine Macaristan ve Romanya takımlarını değerlendiren Avcı, iki takımın da farklı özellikleri bulunduğunu, Romanya'nın kompak savunmayı doğru yaptığını, Macaristan'ın ise fizik seviyesinin yüksek olduğunu ve direkt oynamayı tercih ettiğini kaydetti.

HAMİT ALTINTOP: "ÖNEMLİ OLAN BU SAATTEN SONRA NE KADAR PUAN VARSA ONLARI TOPLAYABİLMEMİZ"

Milli futbolcu Hamit Altıntop, teknik direktör Abdullah Avcı'nın bazı konularda sert davranması gerektiğini ifade ederek, "Abdullah Hoca inanılmaz pozitif bir kişiliğe sahip. Detaylara dikkat eden ve bizi de o şekilde maçlara hazırlayan bir yapısı var. Bu bir eleştiri değil fakat, bu iyi niyetliliğinin, iyi kalpliliğinin, pozitif yapısının bazen sert olmasının gerektiğine inanıyorum. Bu bir eleştiri değil. Bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Sadece bazen bu ciddiyeti hissettirmek gerekiyor" diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu Hamit, Macaristan maçından önce düzenlenen basın toplantısındaki, "Türkiye'de kendimizi geliştiremiyoruz. Kimse alınmasın ama Akhisar'a 2 gol attın mı, kral gibisin" sözleri ile ilgili de konuştu.

Altıntop şunları söyledi;

"Basın toplantısında Akhisar Belediyespor ile verdiğim örnek sadece onlar için değildi. Bu sadece bir örnekti. Bunu Türk futbolu adına söyledim. Malesef bunu bugün de gördük. Ben kendime göre bir eleştiride bulundum. Tabii ki doğru ya da yanlış olabilir. Türk futbolunun, milli takımının ileriye adım atmasını ve kendimizi geliştirmemiz açısından bu faktörlere değiniyorum ve söylüyorum."(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com