Abdullah Avcı'ya 'Sağlam' destek!

Abdullah Avcı'ya 'Sağlam' destek!
Bursaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam soruları yanıtladı.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Yaşanan bir olumsuzluk, ondan sonra yaşanacak güzel günler için bir temel oluşturabiliyor" dedi.

Resmi olmasa da A Milli Takım için Abdullah Avcı ile anlaşıldığını bildiklerini söyleyen Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Futbol Federasyonu'nda başkan ve yönetim var. Gerekli çalışmaları mutlaka yapmışlardır. Milli takım için en doğru ismi göreve getirmişlerdir. Bundan sonraki dönemde Abdullah hocaya destek olmak ve milli takımın başarısı için elimizden gelen katkıyı ortaya koymak zorundayız. Abdullah Avcı ve ekibine sonuna kadar inanıyorum. Milli takımı daha iyi yerlere taşıyacaktır" diye konuştu. Sağlam, milli takım için kendisine bir teklifin gelmediğini de sözlerine ekledi.

"ANTRENÖRÜN YAPTIĞI SEÇİMLERE SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ"

Bir basın mensubunun, "Milli takım için oyuncu seçimlerinde yanlış yapıldı mı?" şeklindeki sorusuna ise Sağlam, "Ben hep antrenörlerden yanayım. Orada bir antrenör varsa onun yaptığı seçimlere sonuna kadar inanmak ve saygı duymak zorundasınız. Bunlar tartışıldığı zaman ortaya huzursuzluklar çıkıyor. Huzursuzluk çıktığı zaman başarısızlık geliyor" dedi.

Sağlam, Milli Takım için gelecekte umutlu olmamak için hiç bir sebep olmadığını belirterek, "Yaşanan bir olumsuzluk, ondan sonra yaşanacak güzel günler için bir temel oluşturabiliyor. Güzel bir gözle bakmak lazım. Gelecek adına bu durumu çok iyi değerlendirmek lazım" cevabını verdi.

"BENİM İÇİN ÇOK FARKLI BİR KARŞILAŞMAYA ÇIKACAĞIZ"

Bu hafta Bursaspor için önemli, kendisi için çok farklı bir karşılaşma oynayacaklarının altını çizen Sağlam, "8 sene futbolcu, 2 sene teknik sorumlu olarak çalıştığımız, gerek futbolculuk dönemimizdeki çıkışımızın gerçekleştiği, gerekse antrenörlüğe başladığımız kulüp olan, benim hayatım için çok önemli yeri olan Samsun şehrinin takımına karşı önemli bir karşılaşma oynayacağız. Bir taraftan profesyonellik gereği Bursaspor'un başarısı için mücadele ederken, diğer taraftan bu doğrultuda birbirine geçmiş şekilde duyguları yaşayacağız. Benim için çok önemli bir yeri var. 10 senem geçti. Ben buradan bu karşılaşmayı yaşarken gönlümün her zaman Sansunspor ile olduğunu söylemek istiyorum ve onlara başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"ÇIKIŞ MAÇI"

Samsunspor açısından da bu karşılaşmanın çıkış maçı olduğunu belirten Sağlam, "Bizim içimizde bulunduğumuz durum ligde bugüne kadar hiç alışık olmadığımız şekilde alt sıralarda kalmamıza sebep oldu. Bu karşılaşma ile bir galibiyet serisi başlatarak bu durumdan kurtulma mücadelesi vereceğiz. Bu konuda hem futbolcularımıza hem taraftarlarımıza sonuna kadar inandığımı her fırsatta dile getiriyorum. Ben bu oyuncu grubuna sonuna kadar inanıyorum. Bu olumsuz durumu ortadan kaldıracağımıza sonuna kadar inanıyorum" dedi.

"ATKI ŞOVU ÇOK ÖZLEDİK"

Kulübün Pazartesi günkü karşılaşma ile ilgili bir atkı kampanyası düzenlendiğini belirten Sağlam, "Şampiyon olduğumuz sene atkı şovlarımız bize büyük keyif verirken tüm ülkenin görsel anlamda takıma sunduğu atmosfer ile ilgisini çekti. Pazartesi günü, bu anlamda takımımızın ortaya koyacağı performans ve taraftarın coşkulu günlere dönmesi açısından bir fırsat. Dolu tribünler önünde atkı şovumuzu yaparak biz sahada onlar tribünde görsel şov sunmamız gerektiğine inanıyorum. Bu eski günlere dönme açısından iyi bir fırsat. İnşallah bu beklentimizi karşılıksız kalmaz" diye konuştu.

"BURSASPOR'DA MUTLUYUM"

Eldeki imkanlar ve şartlar ortaya konulduğu zaman son 3 sezondaki Türkiye'nin en istikrarlı takımında çalıştığını söyleyen başarılı çalıştırıcı, "Bursaspor'da çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğumu çok huzurlu bir ortamda çalıştığımızı ifade ediyorum. Hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimizi söyleyerek uzun yıllar çalışmak istediğimi paylaşmak istiyorum. Bursaspor'da uzun yıllar görev yapmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com