Abdullah Gül 4+4+4'ü onayladı

Abdullah Gül 4+4+4'ü onayladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda “4+4+4” olarak bilinen ve zorunlu eğitim süresini kademeli biçimde 12 yıla çıkaran kanunu onayladı.

Meclis komisyonunda kavgalı, yumruklu görüşmeleriyle de hafızalara kazınan ”İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” TBMM Genel Kurulu’nda 31 Mart’ta kabul edilmişti. Ardından da 1 Nisan’da Cumhurbaşkanı Gül’ün onayı için Köşk’e gönderilmişti.

AKP'lilerin Gül'den veto beklemediklerini sık sık dile getirdikleri, Başbakan'ın üstünde ısrarla durduğu, komisyonda tartışmalar sırasında kavgaların çıktığı, milletvekillerinin birbirini yumrukladığı 4+4+4 yasası teklifi dün akşam saatlerinde Köşk onayından da geçti.

Cumhurbaşkanı Gül, "Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile "Adli Sicil Kanunu ile Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"u da onayladı. 

Gül attığı imzayı, Resmi Gazete'de yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi. 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, "6287 sayılı 'İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun', 6289 sayılı 'Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun', 6290 sayılı 'Adli Sicil Kanunu ile Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun', 6291 sayılı 'Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun', Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89 uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir" denildi. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com