Abdullah Gül: PKK'nın yaptığı intihardır

Abdullah Gül: PKK'nın yaptığı intihardır
Cumhurbaşkanı Abdüllah Gül'den, dün yaşanan iki saldırıyla ilgili Almanya'dan değerlendirme geldi.

Almanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, dün toplam 7 kişinin ölümüne neden olan Ankara ve Siirt'teki saldırılarla ilgili açıklama geldi.

Almanya Cumhurbaşkanı'nın onuruna verdiği yemek sonrası konuşan Gül, bu saldırılar neticesinde, terör örgütüne anlayışla bakanların da nefret eder noktaya geldiklerini söyledi.

"Yaptıkları intihardır" diyen Gül, mücadeleye kararlılıkla sonuna kadar devam edileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ve eşi Bettina Wulff'un onuruna verdiği resepsiyondan sonra Türk gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İNSANLIK DIŞI SALDIRI

Gül şunları söyledi:

"Ankara'da yine böyle insanlık dışı bir saldırı... Burada tüm dünyanın dikkatini çekmek istediğim şey, bunlar, hunharca ve kalleşçe yapılan saldırılardır. Ankara'nın ortasında insanlara yapılan, düğünden dönen insanlara yapılan...

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Bunlar tamamen şuurunu kaybetmiş, insanlıkla hiçbir ilişkisi olmayan insanların yaptığı işler. Bunlar kendilerini bu şekilde hazırlıyorlar. Bu aslında sadece Türkiye'de değil tüm dünyada nefretle karşılanıyor. Bunu herkes bilsin he hiçbir şekilde bunlara karşı devletimiz herhangi bir şekilde taviz vermeyecektir ve kararlılıkla bunların üstesinden gelecektir.

GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKTI

Bu saldırıları planlayanların gerçek yüzleri ortaya çıktı. Hala bunlara dünyanın bazı yerlerinde anlayışla bakanlar vardır. Onlar da nefret etmeye başladı bunlardan. O bakımdan bu çaresizliklerinin, zayıflıklarının ve ne yapacaklarını bilmemelerinin neticesidir.

Ankara'nın ortasında, dükkan ve iş yerlerine, masum insanlara karşı yaptıkları aslında intihardır. Bunlara karşı mücadele kararlılıkla sonuna kadar devam edecektir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com