Abdullah Gül Silah Kuşandı!

Abdullah Gül Silah Kuşandı!
Cumhurbaşkanı Gül, silah sanayinin kalbi Kırıkkale'yi ziyaret etti, silah kuşandı..

Kırıkkale ziyaretinde, ilin önemli sembollerinden MKEK Silah Fabrikası'nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 96. yıl dönümü olan 18 Mart'ta, şehit yakınlarıyla bir araya gelerek yemek yedi. Bugünün özel bir gün olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, "Böyle bir günde şehitleriyle gurur, gazileriyle onur duyan bir ilimizi ziyaret etmek"ten çok memnun olduğunu söyledi.

Kırıkkale'de ilk olarak valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, burada yaptığı açıklamada, mümkün olduğu kadar bütün illeri ziyaret ederek, yakından görmeyi, problemleri anlamayı istediğini, Kırıkkale'yi de Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü olan anlamlı bir günde ziyaret ettiğini ifade etti.

"VATANINA DAİMA SAHİP ÇIKAN KIRIKKALE'Yİ ZİYARET ETMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM"
Cumhurbaşkanı Gül, "Vatanına, milletine daima sahip çıkan, bu uğurda fedakârlıklar yapmış Kırıkkale'yi ziyaret etmekten" duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kırıkkale'nin Anadolu'nun bütün şehirlerinden renklerin buluştuğu bir il olduğunu söyledi.

"LOJİSTİK MERKEZ OLACAK ŞARTLARA SAHİP BİR İLİMİZ"
Cumhuriyet'le birlikte şehrin hızlı bir gelişme gösterdiğini, savunma sanayinin de Kırıkkale'de başladığını ve Kırıkkale'den ilham alınarak büyük adımlar atıldığını bildiren Cumhurbaşkanı Gül, "Anadolu'nun kavşak noktasında olan Kırıkkale, lojistik merkez olacak şartlara sahip bir ilimiz" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com