Abdullah Gül siyaseti bırakıyor mu?

Abdullah Gül siyaseti bırakıyor mu?
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Bugünkü şartlar çerçevesinde gelecekle ilgili siyaset planımın olmadığını paylaşmak isterim” dedi.
Gül, Ankara’dan özel uçak “CBK” ile saat 11.00’da, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kütahya’ya geldi.
Cumhurbaşkanı Gül'ü, Zafer Havalimanı’nda Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve diğer ilgililer karşıladı.
Gül ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Kütahya’ya geldi.
AKP İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda partimizle karara varmış değiliz. İstişareleri başlattık. Cumhurbaşkanımızla da bu konuyu ayrıntılı konuşacağız” dediği sıralarda Cumhurbaşkanı Gül’den de bir değerlendirme geldi.
Kütahya’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, “"Önce şunu söylemek isterim. Ben bu cumhurbaşkanlığı seçiminin gayet nezih neticeleneceğini ve seçim sürecinin olacağına inanıyorum. Çünkü eskiden yaşadığımız krizler, tartışmalar, bunlar olmayacaktır. Herhangi bir belirsizlik de söz konusu değildir. Onun için ülkenin üzerine siyasi riskler yüklenmesin. Herkes bu anlamda ben, 'Herkes işinde gücünde sakin olsun' diyorum. Diğer yandan tabii ki adaylar çıkacaktır. Bunlar da önümüzdeki günlerde belli olur. Sayın Başbakan ve benimle ilgili konular söz konusu olduğunda, bir araya gelip bunları konuşacağımızı, görüşeceğimizi zaten söyledik. Gördüğünüz gibi çeşitli istişareler, çeşitli temayül çalışmaları yapılıyor. Bunlar bütün seçimlerden önce kararlar verilmeden önce yapılan şeylerdir. Biz de bir araya geldiğimizde konuşup bunları neticelendireceğiz. Tabii ki cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili adaylar netleştikten sonra başka bir süreç başlayacaktır. Bu vesile ile şunu da söylemek isterim: Görüyorum birçok tartışmalar oluyor, birçok spekülasyonlar oluyor. Ben devletin bütün kademelerinde devletimize hizmet ettim, büyük bir şerefle bu görevleri yerine getirdim ve bundan büyük bir gurur da söz konusu olamaz. Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını burada paylaşmak isterim. Çünkü bakıyorum, birçok spekülasyonlar birçok şeyler söyleniyor. Günü geldikçe bunlar daha çok konuşulacaktır, tartışılacaktır. Ama bunun da bilinmesini arzu ederim." dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com