Abdullah Gül'den Gezi Parkı eleştirisi!

Abdullah Gül'den Gezi Parkı eleştirisi!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rize'de Gezi Parkı eylemleriyle ilgili soruları yanıtladı. Hükümet ve Başbakan'ın tutumunu ağır dille eleştirdi.

BU İNSANLARA KULAK VERMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR

İşte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşmasından satır başları;

Türkiye demokratik bir ülke. Biz barışçıl şekilde şiddete kaçmayan şiddetin içinde olmayan her türlü gösteri, düşüncelerin açıklaması demokratik haktır. Bunu söylemekle de onur duyuyoruz. Şiddet tüm vatandaşların hayatını rahatsız eden bir şekilde olursa bunun da demokratik hak olarak buna da bakılamaz. Gezi Parkı'nda Taksim'deki parkta insanların benim farklı düşüncem var diye itirazları varsa bunları dinlemek bunlar ne diyor diye kulak vermek hepimizin görevidir. Bunun içinde çeşitli görüşmeler yapılacaktır.  Şiddete fırsat vermemek gerekir.

POLİSİMİZ MADRİD POLİSİ GİBİ

Türkiye açık bir toplum. Türkiye'de olup bitenleri başkalarının seyretmesi doğrudur. Biz başkalarında olup bitenleri nasıl seyrediyorsak onlar da izler. Polisin elinde cop, silah yok, numaralar yazılı.Bunları ancak Madrid, Newyork'taki polislerde görürsünüz. Çok büyük olayların olduğu polislerin yaptıklarına bir bakın neler oldu oralarda.

Bu yanlış oldu demezsek bu olgunluğumuza yakışmaz. İlk gün Gezi Parkı'nda olanlar yanlıştı maalesef. Bunu İstanbul polisi de gördü. onun için ilk günkü yanlışa da doğru derseniz inandırıcılığınız gider. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com