Abdullah Gül'den Türban Yorumu!

Abdullah Gül'den Türban Yorumu!
Trabzon'da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı..

Yeni anayasa konusuna değinen Gül 'İhtiyaç var ama ne zaman yapılır buna siyasetçiler karar verecektir' dedi.

Türban sorununa ilişkin soruya ise 'Bireysel hak ve özgürlüklerle ilgili her zaman serbestlikten yanayım' cevabını veren Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben trabzon'un yeni üniversitelere ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Demiryolu meselesi çok eski bir konu. Benim siyasette oludğum dönemlerde de buraya geldiğimde çok konuşuldu. Trabzonlu olmayan herkesin bildiği bir konuydu. Bugün onların nasıl tamamlandığını yeni büyük yolların yapıldığını görüyoruz. İnanıyorum ki bir kaç yıl sonra daha güzel olacak.

Demiryolu bir ihtiyaç. Bu sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin ihtiyacı. Bugün artık tren yolları insan taşımaktan kargo yük taşımak amaçlı önem arzediyor. Bazı güzergahlar için insan taşımak için önemli tabii ki ama her yerde insan taşıma değil kargo yük taşıma için çok önemli. Rusya ve çevresi, ortadoğuyu birbirine bağlaması açısından çok önemli. Eminim ki bu önemi herkes kavrıyordur. Tahmin ediyorum bugüne kadar gecikmesinin sebebi maliyetle ilgili olabilir. Türkiye artık güçlendi, yapılamaz denilen projeleri yapmaya başladı.

Başbakan Bakanlar herkes gelir o günkü programlar hazırlanır. Spor olayları çok dikkat çekiyor Türkiye'yi tanıtma açısından. Büyük organizasyonlara ilke olarak daima katılmak ve gelmek istiyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com