Abdullah Gül'ü protesto eden 41 öğrenci gözaltında

Abdullah Gül'ü protesto eden 41 öğrenci gözaltında
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi. Polisin, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ettiği öğrenci grubundan 41 kişi gözaltına alındı. Bu arada, Alanya'da Bülent Arınç'ı protesto eden 3 öğrenci de gözaltına alınd

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'nün de bulunduğu Umuttepe Kampüsü'ne A Kapısı'ndan girerken, burada hiç bir öğrenciye giriş izni verilmedi ve giriş kapısı ve çevresi tamamen boşaltıldı. Ancak rektörlük binasına biraz uzak olan B Kapısında toplanan 50 civarında öğrenci bir anda protestoya başlayarak sloganlar atıp ellerindeki pankartlarla kampüs içinde yürümek istedi.  "AKP'nin Gülünü istemiyoruz", "Üniversiteler bizimdir", "4+4+4 yasasını kabul etmiyoruz", "ABD'nin Gülü üniversitemizden defol", "Suriye'ye emperyalist müdehaleye hayır" şeklinde pankart taşıyan ve aynı sloganları atan öğrencilerin yürüyüşüne burada tedbir alan polis engel oldu. 50 öğrenciye daha sonra yaklaşık 30 öğrenci daha katıldı.

Öğrencilerin direnmesi ve yürümekte ısrar etmesi üzerine polis önce cop ve biber gazıyla, daha sonra orada hazır bekletilen panzerlerden tazzikli suyla müdehalede bulundu. Öğrencilerin bir kısmı kampüs işinde koşarken polislerle aralarında kovalamaca yaşandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Rektör Sezer Komsuoğlu ile Rektörlük binasında görüştüğü sırada polis 41 protestocu öğrenciyi gözaltına alındı. Öğrenciler polis otobüslerine dolduruldu.

 ALMANYA DA ARINÇ'I PROTESTO ETTİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Alanya Ticaret Odası'nı ziyareti sırasında 3 üniversite öğrencisi tarafından protesto edildi. 'Katil ABD işbirlikçi AKP' diye slogan atan 3 kişi, polis ve Arınç'ın korumaları tarafından yaka paça gözaltına alındı.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com