Abdullah Gül'ün öfkeli bekleyişi

Abdullah Gül'ün öfkeli bekleyişi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya ziyareti sırasında Humboldt Üniversitesindeki olayla ilgili fotoğraflarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter aracılığıyla Almanya ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
GÜL FOTOĞRAFLARI YAYINLADI
 
Gül, değerlendirmelerine, ''Geçtiğimiz günlerde, Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un davetlisi olarak ben ve Hayrünnisa Hanım Almanya'ya resmi bir ziyarette bulunduk'' ifadesiyle başladı.
 
Ziyaretine ilişkin çeşitli fotoğraf karelerine de yer veren Cumhurbaşkanı Gül, Berlin Havaalanı'ndaki karşılama töreniyle 1989 yılına kadar doğu ve batı Berlin'i birbirinden ayıran Glienicke Köprüsü'nün üzerinde çekilen fotoğrafları yayınladı.
 
Cumhurbaşkanı Gül, iki Cumhurbaşkanı ve eşlerinin yer aldığı fotoğrafla ilgili ''Bu köprü, filmlere konu olan, casus değişimlerinin yapıldığı köprü'' değerlendirmesine bulundu.
 
''Mevkidaşım Wulff, Alman Cumhurbaşkanlığı bandosunun Türk şefini benimle tanıştırdı'' diyen ve tanıştırmaya ilişkin fotoğrafı yayımlayan Gül, ''Şefin Türk olduğunu kıtayı selamlarken bana bakışından anlamıştım'' ifadesini kullandı.

GÜL'ÜN ÖFKELİ BEKLEYİŞİ
 
Cumhurbaşkanı Gül, Humboldt Üniversitesinde yaptığı konuşmaya ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu: ''Çıkarılan engellere rağmen Humboldt Üniversitesinde yaptığım konuşmamla ilgili olarak sizlerden binlerce mesaj aldım. Alman polisinin aksi yöndeki ısrarına rağmen üniversiteyi terk etmedim, rektörün odasında bekledim. Yaşananlar karşısındaki öfkemi de saklayamadım.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com