ABD'ye çok kritik soru!

ABD'ye çok kritik soru!
CNN Türk'te konuşan Metehan Demir ABD'ye sordu...
"O bölgede o kadar gelişmiş cihazın var. 2 terörist çalıyı oynatsa bunlar saptıyor. Kaçakları saptamıştım diye bir sürü numara yapıyorsun. Kardeşim 300 adam Kandil'den çıkmış gelmiş, planlı, programlı, donanımlı. Nasıl göremiyorsun?"
 
"Obama dün 'Yanınızdayız' demiş. Acı acı güldüm.
 
Cevap vermezler, ama iki sorum var, Obama duymayacağı için ABD Büyükelçiliği'ne;
 
Yanımızda olan ABD;
 
Süper Kobra Helikopterlerini ABD'den en az elli kere istedik, vermediler. Kobra değil, Süper Kobra... ABD bunu neden vermiyor?
 
Geçenlerde WSJ yazdı ki, Uludere olayında "Bizim o bölgede bizim insansız hava aracımız uçuyordu. Hareketliliği fark ettik. Biraz daha yaklaşıp bilgi vermek istedik. Türkiye gerek yok deyince geri döndük. Genelkurmay gayriresmi kanallardan yanıt vermişti: "Predetör Kandil'deki takipten bölgeye yardıma geldi, biz de istemedik" dedi. Yani Kandil'deki predatörler bölgeyi izliyor. Dün Obama da "Anlık istihbarat konusunda içinizi rahat tutun" ABD bize predatörleri bize İncirlik'ten kaldırıyor, silahlı kullandırmıyor. Saldırının detaylarını hatırlarsak, kimilerine göre 150 kimilerine göre 300 teröristle günlerce yapılan planlama ve muazzam bir taktik hesapla gerçekleştirilmiş bir saldırı. 300'e yakın terörist kilit noktaları tutuyor. O silahları rahat kaldıramazsın, katırlar lazım.
 
O bölgede bu kadar gelişmiş cihazın varsa 2 terörist çalıyı oynatsa bunlar saptıyor. Kaçakları saptamıştım diye bir sürü numara yapıyorsun. Kardeşim 300 adam Kandil'den çıkmış, otuzarlı gruplar halinde hareket etmiş, bu arada predatör uçuyor, bizim heron da nerede uçuyorsa uçuyor... Eylemin oluş şeklini okursanız durumun vehametini görürsünüz.
 
Yani adam koymuş haritayı, önce güvenlik noktalarına ateş edip sersemletiyor. Sonra ana hedeflere saldırıyor. O bölgede o silahların götürülmesi, yerleştirilmesi, vidaların sıkılması gerekiyor mu? Nerede predatörler, heronlar?" (NSK)
 
Milliyet
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com