ABD'ye 'ONE MİNUTE' ABD'ye 'ONE MİNUTE'

ABD'ye 'ONE MİNUTE' ABD'ye 'ONE MİNUTE'
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında AK Parti'nin 2003-2010 yılları arasında hükümeti devraldığı tarihten bu yana sürekli teslimiyetçi bir politika içine girerek, Türkiye'nin ulusal değerlerinin zedelendiğin

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında AK Parti'nin 2003-2010 yılları arasında hükümeti devraldığı tarihten bu yana sürekli teslimiyetçi bir politika içine girerek, Türkiye'nin ulusal değerlerinin zedelendiğini iddia etti.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında AK Parti'nin 2003-2010 yılları arasında hükümeti devr aldığı tarihten bu yana sürekli teslimiyetçi bir politika içine girerek, Türkiye'nin ulusal değerlerinin zedelendiğini iddia etti.
Atilay, farkılı tespitler yapıp ilginç açıklamarda bulunurak konuşmasına şöyle devam etti:'' Türk hükümeti ABD'de gereken lobi çalışmaları yapmamıştır. Amerikan yönetimi, Ermeni Anayasa Mahkemesi'nin kabul ettiği protokolu imzalamaya zorlamak için Türkiye'yi 24 Nisan'a kadara köşeye sıkıştırma politikası uygulamaktadır. Amerikan yönetimi, Türkiye'yi zor durumda bırakarak TBMM'yi oldu-bittiye getirerek protokolleri 24 Nisan'dan önce TBMM'den geçirmeyi tasarlamaktadır.''
ABD Kongresi'nin temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Howard Berman'ın oylama süresince takındığı tavrın söylediklerini kanıtladığını delirten Atilay, oturumu saatlerce uzatan Komite Başkanının Türkiye aleyhine bir oy çıkması ile oturumu hemen kapattığına dikkat çekti. Ortaya çıkan bu tablonun Türkiye'nin aleyhine olduğunu söyleyen Atilay:'' Bu durum, Türkiye'nin ABD üzerindeki etkisininde giderek hafiflediğini ve Ermeni Lobisi ile Yahudi Lobisi'nin önüne geçtiğini göstermektedir.''dedi.
Vatandaş olarak yaşanan bu olumsuz olayları yakından takip ettiklerini belirten Atilay, bu konu ile ilgili mecliste olağanüstü bir gündemle ele alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.Mevcut hükümetin mecliste bulunan bütün partilerle koordineli çalışmaları gerektiğini özellikle ifade eden Atilay:''Asıl şimdi ABD'ye Türk Milleti adına TBMM tarafından one minute denilmelidir''dedi.
İsmail Atilay, son olarak bu olumsuz sonuç karşısında millettin tek yürek olarak tepkilerini ortaya koymaları gerektiğini dile getirerek, ulusal konularda nasıl birlik ve beraberlik içinde hareket edildiği bütün vatandaşlar tarafından dünyaya gösterilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com