Aç Ayılar Mezarlara Saldırdı!

Aç Ayılar Mezarlara Saldırdı!
Ormanda yiyecek bulamayan ve sürekli şehir ve köylere inmeye çalışan ayılar, bu sefer mezarlığa saldırdı..

Rusya'nın kuzeyindeki Komi Cumhuriyeti'nde sonbaharın gelmesi ile birlikte aç kalan ayılar, mezarlara saldırdı. Ormanda yiyecek bulamayan ve sürekli şehir ve köylere inmeye çalışan ayılar, bu sefer mezarlığa saldırdı. İki köyden görgü tanıkları, ayıların mezarlıklardan cesetleri çıkartarak yediklerini gördüklerini anlattı.

Daha önceki olaylarda ise ayıların köylere inerek domuz, keçi ve ineklere saldırdıkları belirtilmişti. Ayrıca ayılar tarlalarda bulunan tüm havuç ve diğer ekinleri kazıyarak tükettikleri kaydedilmişti. Yetkililer, ayıların saldırganlığını yaz döneminde aşırı sıcaklar ve orman yangınları nedeniyle yiyecek bulmada zorlanmalarına bağlıyor.

Ayıların ormanlarda yaşayan diğer hayvanlara da saldırdığını yazan Express gazetesi, web-portalında yayınladığı bir fotoğrafta aç ayının geyiği yakalayıp parçaladığı görülüyor.

Ayıların saldırısını önlemek için Komi Cumhuriyeti güvenlik güçlerini seferber etti. Gece geç saatlerde vatandaşların dışarı çıkmamasını öneren yetkililer güveni sağlamak için vatandaşlardan oluşan koruma takımlarını görevlendirdi. Yetkililer, ayırca yırtıcı hayvanların saldırısı halinde korulara ateş etme iznini de verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com