'‘Aç Kanatlarını Türkiye’ Tır'ı Kütahya'da

'‘Aç Kanatlarını Türkiye’ Tır'ı Kütahya'da
MNG Kargo 10’uncu yılında ‘Aç Kanatlarını Türkiye’ projesi kapsamında Kütahya'da olan MNG Kargo TIR’ı esnafın, ticaret erbabının ve küçük işletmelerin işlerini büyütmelerini destekliyor.
MNG Kargo 10’uncu yılında ‘Aç Kanatlarını Türkiye’ projesi kapsamında Kütahya'da olan MNG Kargo TIR’ı esnafın, ticaret erbabının ve küçük işletmelerin işlerini büyütmelerini destekliyor.
 
MNG Kargo, 10’uncu kuruluş yılına özel ‘Aç Kanatları’nı Türkiye’ projesi ile ülke üretimine, ihracatına ve istihdamına katkıda bulunmayı hedefliyor. Şirket, toplumsal sorumluluk projesi kapsamında, her biri alanında uzman bir ekiple, Türkiye’nin 26 ilini gezerek, esnaf, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerinin işlerini geliştirmelerini destekliyor. Uzman ekipler, teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve gider tasarrufu ile pazarlara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık ve uygulama hizmeti veriyor.
 
 
 
Türkiye’nin sektöründe öncü şirketi MNG Kargo, 10’uncu yılına özel olarak geliştirdiği ‘Aç Kanatlarını Türkiye’ projesiyle ülke üretimini, ihracatını ve istihdamını destekleyen dev bir projeye imza atıyor. ‘Aç Kanatlarını Türkiye’ projesi kapsamında, her biri alanında uzman bir ekip, MNG Kargo TIR’ı eşliğinde Anadolu’nun 26 ilini gezerek, her ilin sanayi, ticaret, küçük-orta işletme ve esnafının işlerini geliştirmelerine yeni açılımlar sunan bilgilendirme toplantıları ile ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek. İlki İzmit’de gerçekleştirilen Aç Kanatları’nı Türkiye projesi kapsamında, Haziran ayı sonuna kadar devam edecek 82 günlük etkinlikler döneminde, 5.950 km. yol kat edilerek, 26 ilin iş dünyası temsilcilerine ulaşılmış olunacak.
 
Anadolu iş dünyasına ücretsiz danışmanlık veriliyor
Anadolu turu kapsamında Kütahya'da bulunan uzman ekip, teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve gider tasarrufu ile pazara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık hizmetleri verecek. Sınai Haklar Uzmanı, Dış Ticaret Uzmanı, Avrupa Birliği Bakanlığı,Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) uzmanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcisi, bilgilendirme malzemeleri ile donatılmış MNG Kargo TIR’ında, firmalara ücretsiz danışmanlık hizmeti verilen ekipte yer alıyor.
 
Her ilin üretim dinamiklerine ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu konulara göre en son güncel bilgilerin paylaşılacağı Anadolu turunda, ücretsiz danışmanlık hizmetiyle birlikte, oluşturulan Danışmanlık Havuzu’nda yer alan özel ve kamu sektörü kuruluşlarından isteyenler, bizzat destek alacaklar.
 
Her gün ülke çapında 2.000 yerleşim noktasına ulaşıyor
MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, projenin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, MNG Kargo’nun rakamsal büyüklüklerine ilişkin verdiği bilgiler vererek başladı. Kut, Türkiye’de 26 aktarma merkezi, 700’ün üzerindeki şubesi, 2 bin karayolu aracı ve 7 bini aşkın çalışanı ile 2.000 yerleşim birimine ve hergün 500 bin adrese dünya standartlarında kaliteli hizmet götürdüklerini ve dünya lideri FedEx Express’in, 220 ülkedeki global hizmet ağına entegre çalıştıklarını vurguladı.
 
Anadolu’yu kucaklayacak dev proje
Son zamanlarda Teknolojik Aktarma Merkezleri, Loca sistemi ve iPhone,iPad şube gibi birçok yenilikler ile sektöründe trend belirleyen MNG Kargo’nun, sosyal sorumluluk alanında da örnek model olabilecek projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Aslan Kut, “Bitlis’te bir okul yapımı ile sonuçlanan ve yakın gelecekte Van Erciş ilinde ikinci okulun yapımını tamamlayacak olan ‘Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula’ projesinden sonra şimdi de iş dünyasına ve bağlı olarak ülke ekonomisine değer katacak ‘Aç Kanatları Türkiye’ projesi ile sektörde öncü bir girişimi başlatmaktan son derece mutluk duyuyorum” şeklinde konuştu.
 
“Esnaf, ticaret erbabı, sanayici büyürse, Türkiye büyür.”
“Türkiye’yi sevmek yetmez. Çok çalışmak, başarmak ve Türkiye insanı ile bütünleşmek gerek. Biz 2003 yılında bu anlayışla yola çıktık” diyen. Aslan Kut, şöyle devam etti: Türkiye’nin tarihi, doğal güzellikleri, ekonomisi, el sanatlarını tanıtmak amacıyla ‘Kentlerin Dili’ çatısı altında bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Yerel projelerle, yerel ekonomilerin ve küçük üreticilerin gelişimine destek verdik.
Bizler Türkiye’de var olduk. Esnaf, ticaret erbabı, sanayici büyürse Türkiye büyür, Türkiye büyürse, hepimiz büyürüz. Aç Kanatlarını Türkiye projesi de, şirketimizin bu anlayışı ile geliştirdiği bir ürünüdür.”
 
26 ilde iş dünyası ile buluşma noktası, MNG Kargo TIR’ı olacak
Aslan Kut’un verdiği bilgiye göre, 26 ilde iş dünyası ile buluşma noktası MNG Kargo TIR’ı olacak. TIR, ilin merkezi bir noktasında konuşlanacak. Projeye destek sağlamak amacıyla 28 ilin valilik, belediye, ticaret odası, sanayi odası ve sivil toplum kuruluşları ile görüştüklerini söyleyen Aslan Kut, e-mailing, tele marketing, yerel ve ulusal radyo ve televizyon kanalıyla duyurulacak projenin tanıtımında, el ilanları, broşür ve SMS desteğinden yararlandıklarını belirtti.
 
Projenin tanıtımında yerel medya
Aslan Kut’un verdiği bilgiye göre projenin 26 ildeki tanıtım ve duyurusunda, 243 yerel ve 79 ulusal gazete ilanı desteğinden yararlanılacak. 6 bin genel el broşürü, 4 bin yerel el broşürü, 35 bin föy ve 355 bilboard ile 825 afiş çalışması da proje kapsamındaki iletişim araçları arasında yer alacak.
 
Proje kapsamında iki belgesel çekimi de var
Proje etkinlik gündeminde ayrıca Tv8 kanalında yayınlanmak üzere iki belgesel çekimi bulunuyor. Belgesellerden birinde, bir kentin turistik ve tarihi özellikleri, diğerinde ise sanayi ve ticaret hayatı anlatılacak.(SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com