'Aç kanatlarını Türkiye' Tır'ı Kütahya'ya geliyor

'Aç kanatlarını Türkiye' Tır'ı Kütahya'ya geliyor
Aç Kanatlarını Türkiye' TIR'ının, 10-11 Haziran 2013 tarihleri arasında Kütahya Azerbaycan Parkı’nda konuşlanacağı bildirildi.

'Aç Kanatlarını Türkiye' TIR'ının, 10-11 Haziran 2013 tarihleri arasında Kütahya Azerbaycan Parkı’nda konuşlanacağı bildirildi. 

MNG Kargo başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye'de üretimini, ihracatını ve istihdamını desteklemeyi amaçlıyor. MNG Kargo 'Aç Kanatlarını Türkiye' TIR'ı ile Anadolu’nun 26 ilini gezecek uzmanlar, her ilde esnafın, sanayicinin, zanaatkarın ve küçük-orta büyüklükteki işletme sahiplerinin işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla bilgilendirme toplantıları düzenleyecek.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ 
Anadolu turu kapsamında yer alan uzman ekip, teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma, gider tasarrufu ve yeni pazarlara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık hizmetleri verecek. Danışmanlık hizmetleri; Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) uzmanları, Sınai Haklar Uzmanı, Dış Ticaret Uzmanı ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından verilecek.

Her ilin üretim dinamiklerine ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu konulara göre güncel bilgilerin paylaşılacağı Anadolu turunda, isteyenler ücretsiz danışmanlık hizmetiyle birlikte, oluşturulan Danışmanlık Havuzu’nda yer alan özel ve kamu sektörü kuruluşlarından ihtiyaçları olan konularda destek alacaklar.

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, Türkiye’de 7’si ileri teknoloji ile donatılmış toplam 26 aktarma merkezi, 700’ün üzerinde yaygın dağıtım ağı, 2 bin karayolu aracı ve 7 bini aşkın çalışanı ile 2 bin yerleşim birimine ve her gün 500 bin adrese dünya standartlarında kaliteli hizmet götürdüklerini ve dünya lideri FedEx Express’in 220 ülkedeki global hizmet ağına entegre çalıştıklarını vurguladı.

"ANADOLUYU KUCAKLAYAN DEV BİR PROJE"
Teknolojik Aktarma Merkezleri, Loca sistemi ve iPhone, iPad şube gibi birçok yenilikler ile sektöründe trend belirleyen MNG Kargo’nun, sosyal sorumluluk alanında da örnek model olabilecek projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, “2008 yılında Poşetler Kutuya Çocuklar Okula adını verdiğimiz bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Proje kapsamında 30 bin noktaya atık kargo poşetlerini topladığımız kutular bıraktık. MNG Kargo’nun 2000’i aşkın çalışanı bu projeye gönüllü destek vererek kargo alımı ve teslimi sırasında firmalardaki dolan kutuları boşaltarak Aktarma Merkezlerinde topluyorlar.

Toplanan atık poşetler satılarak elde edilen geliri eğitime aktarıyoruz. Proje kapsamında ilk olarak Bitlis MNG Kargo İlköğretim Okulu’nu yaptırdık. Burada çocuklarımız 3 yıldır eğitim ve öğretimlerini sürdüyorlar. Van Erçiş’de yaptırdığımız ikinci okulun kaba inşaatı bitti yeni eğitim ve öğretim yılına yetişecek. ‘Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula’ projesinden sonra şimdi de iş dünyasına ve bağlı olarak ülke ekonomisine değer katacak ‘Aç Kanatları Türkiye’ projesi ile sektörde öncü bir girişimi başlatmaktan son derece mutluk duyuyorum” şeklinde konuştu.


“ESNAF, TİCARET ETBABI, SANAYİCİ BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR"
Aslan Kut, “Türkiye’yi sevmek yetmez. Çok çalışmak, başarmak ve Türkiye insanı ile bütünleşmek gerek” sözlerini düstur olarak aldıklarını ifade ederek, “Biz 2003 yılında bu anlayışla yola çıktık. Türkiye’nin tarihi, doğal güzellikleri, ekonomisi ve el sanatlarını tanıtmak amacıyla ‘Kentlerin Dili’ çatısı altında bir dizi etkinlikler gerçekleştirdik. Yerel projelerle, yerel ekonomilerin ve küçük üreticilerin gelişimine destek verdik. Şimdi 'Aç Kanatlarını Türkiye' Projesi kapsamında benzeri bir belgesel ile Anadolu’nun başarı hikayelerini ekrana taşıyacağız.

Bizler Türkiye’de var olduk. Esnaf, ticaret erbabı, sanayici büyürse Türkiye büyür; Türkiye büyürse hepimiz büyürüz. Aç Kanatlarını Türkiye Projesi de şirketimizin bu anlayışı ile geliştirdiği bir projedir” diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com