'Acele' kamulaştırma, 'acele' rant!

'Acele' kamulaştırma, 'acele' rant!
Toprakları ve taşınmazları vatandaşların ellerinden ucuza veya zorla alarak, kimler yine zenginleşecek hep beraber göreceğiz

Büyük rant ve talanın Kahramanmaraş ayağı olan Güvercin Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali ile Aslanlar-Germencik elektrik iletim projesi için ‘’acele’’ kamulaştırma yapılacak.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararlar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın talebi üzerine Bakanlar Kurulu’nca 16 Aralık 2013 tarihinde kararlaştırıldı. Buna göre Aslanlar-Germencik, 154 kV Brş.N.-DDY Sağlık TM Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında bazı taşınmazların direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.

Bazı taşınmazların kamulaştırılması, hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılacak.

AKP Hükümeti son günlerde bazı ciddi projeler için görülmemiş bir acelecilikle kamulaştırmaya gidiyor. Toprakları ve taşınmazları vatandaşların ellerinden ucuza veya zorla alarak, kimler yine zenginleşecek hep beraber göreceğiz.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com