'Acı bir ders'

'Acı bir ders'
Dışişleri'nden Kaddafi'nin ölümüyle ilgili açıklama...

Dışişleri Bakanlığı, ''Muammer Kaddafi'nin ve kırk yılı aşkın süren otokratik rejiminin akıbetinin'' bölgede cereyan eden değişim ve demokratik dönüşüm hareketleri bakımından tüm boyutlarıyla dikkate alınması gereken ''acı bir ders teşkil ettiğini'' bildirdi.

LİBYA'DA YENİ DÖNEM

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Muammer Kaddafi'nin ölümünün tarihi bir dönüm noktası olduğu belirtilerek, bu gelişmeyle Libya'da yeni bir dönemin başladığı vurgulandı.

ERDOĞAN ABDÜLCELİL'LE GÖRÜŞTÜ

Açıklamada, şöyle denildi:

''Sayın Başbakanımız, Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve Libya halkının özgürlük, adalet ve demokrasi uğrunda verdiği haklı mücadelenin kesin bir zaferle sonuçlanmış olmasından duyduğumuz memnuniyeti bildirmiştir. Abdülcelil, öncelikle, ülkemizde meydana gelen terör saldırıları nedeniyle başsağlığı dileklerini iletmiş, ayrıca, Türkiye'nin Libya halkına verdiği destekten dolayı şükranlarını sunmuştur.

ADALETE TESLİM OLSUNLAR

Türkiye, Libya'da daha fazla kan dökülmesinin engellenmesi için Kaddafi'nin yakınlarının ve devrik rejim mensuplarının bir an önce adalete teslim olmalarını beklemektedir.

ACI BİR DERS

Muammer Kaddafi'nin ve kırk yılı aşkın süren otokratik rejiminin akıbetinin, bölgede cereyan eden değişim ve demokratik dönüşüm hareketleri bakımından tüm boyutlarıyla dikkate alınması gereken acı bir ders teşkil ettiği düşünülmektedir. Libya'daki bundan sonraki siyasi sürecin kişisel ihtiraslara, kin ve intikam hislerine kapılınmadan, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan kapsayıcı bir anlayışla; birlik ve beraberlik içinde tamamlanacağına olan inancımız tamdır.

Türkiye, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu zorlu süreçte tüm imkanlarıyla dost ve kardeş Libya halkının yanında yer almaya ve her türlü desteği vermeye devam edecektir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com