Acı hissetmeyen iki kardeş

Acı hissetmeyen iki kardeş
Siirt’te 2 ve 3 yaşında olan iki kardeş görenleri hayrete düşürüyor. Acı hissetmeyen iki kardeş, sıcak sobaya dokunup kaynar çay içiyor, yüksekten atlayıp, dikenlerin arasına yalın ayakla yürüyor.

Siirt’te 2 ve 3 yaşında olan iki kardeş görenleri hayrete düşürüyor. Acı hissetmeyen iki kardeş, sıcak sobaya dokunup kaynar çay içiyor, yüksekten atlayıp, dikenlerin arasına yalın ayakla yürüyor.

Doluharman köyünde oturan Kaygu ailesinin çocukları Diyaddin (3) ile kardeşi Bedrettin’in (2) doğuştan hiperaktif hareketleri anne ile babanın dikkatini çekti. Baba Seyfettin Kaygu, çocuklarının yaptığı hareketlerden korktuğunu söyleyerek, doğuştan hiperaktif hareketler sergileyen çocuklarının akranları gibi hareket etmediğinden şikayetçi. Çocuklarının acıyı hissetmediğini söyleyen baba Kaygu, "Ellerini yanan sobanın içine daldırıp, kaynar çay içiyor, yüksek balkondan atlayıp dikenlerin içinde yürüyor. En büyüğünün vücudunda çok sayıda yanık var. İğneyi kendine batırıyor hiç ağrı hissetmiyor, birçok yerinde de şişlikler bulunuyor. Bu anlaşılır durum değil. Çocuklarımın bu antipati halleri bizi kuşkulandırıyor. Hatta bir keresinde evin yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki damından yalın ayak atlaması bizi korkuttu. Biz öldü sandık, ancak ayağa kalkarak hiçbir şey olmamış gibi yürüdüğünü şahit olduk. Çocuklarımın bu hareketlerini yetişkinlerin bile yapamayacağı tehlikeli hareketlerdir" dedi.

İki çocuğunu onlarca kez psikiyatri servisine götürdüğünü anlatan anne Şeyma Kaygu ise çocuklarının bedenlerinde çok sayıda yara oluştuğunu, bu durumdan dolayı üzüldüğünü söyledi. Anne Kaygu, "Onları Siirt’te götürmediğim çocuk doktoru ve psikolog kalmadı. Ancak hiçbir netice alamadık. Büyükşehirlere tedavi yapmam istendi, ancak maddi durumumuz iyi olmadığı için tedavilerini yeterince yapamadım. Sıcaktan hiçbir şekilde etkilenmeyen ve ağrı hissetmeyen çocuklar soğuk suyu gördüklerinde ise kaçıyor. Vücudunun her yerine batırılan toplu iğnelere tepki vermiyor. Çocuklarımın bu davranışları bizi korkutuyor. Devlet yetkililerinden destek bekliyoruz" diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com