"Açıkla şu takip listesini"

"Açıkla şu takip listesini"
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın “50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri” sırasında kendisine yumruk atan kişinin serbest bırakılması hakkında yaptığı açıklama sonrasında, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün
Kendisine yumruk atan kişinin mahkeme kararı ile serbest bırakılmasını eleştiren Bozdağ, “Mahkemenin bu kararı cesaretlendirmiştir, bu karar, bu yumruğu atan kişi gibi saldırganlara güç ve cesaret veren bir karar olmuştur. Umarım bu kararı veren hakimler, savcılar benim gibi bir yumruk yemezler. Yumruk yedikleri zaman ben takip edeceğim. Başbakan Yardımcısına yumruk atanları tahliye edenler kendileri yumruk yediğinde ne yaparlar?” şeklinde açıklama yaptı.
 
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Bozdağ’ın açıklamaları ile bağlantı kurarak Gezi Parkı direnişi sırasında yaşanan can kayıpları ve olaylar için soru önergesi verdi. 
 
Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert ve karakol yapımına karşı çıkılan eylemde hayatını kaybeden Medeni Yıldırım’ı öldürenlerin neden kimlik tespitlerinin yapılmadığı, Berkin Elvan’ın yoğun bakımda olmasına neden olan polisin ortaya çıkarılıp çıkarılmadığını soran Aygün, Bekir Bozdağ’dan bu soruları yazılı olarak cevaplamasını talep etti.
 
ABDULLAH CÖMERT’iN KATiLi TAKiP LiSTENiZDE VAR MI?
 
CHP milletvekili Hüseyin Aygün’ün soru önergesinde Bozdağ’a yönelttiği sorular şöyle:
 
1. Ethem Sarısülük'ü öldüren polis Ahmet Şahbaz Savcı tarafından 'tutuklama isteğiyle' mahkemeye sevk edilip sulh ceza hakimi tarafından 'meşru müdafaa' gibi saçma bir gerekçeyle serbest bırakıldığında kararı veren hakime dair neden açıklama yapmadınız?
 
2. Sizce polisin bir insanı yasal tabancası ile öldürmesi mi, yoksa birinin bir siyasetçinin yakasını tutması mı ağır bir suçtur? Birincisi olduğuna göre ikinci eylem sadece sizin şahsınıza dönük olduğu için mi kendinizden geçmektesiniz? 
 
3. Ethem’i öldüren polisi serbest bırakan hakimi takip etmeyi düşünüyor musunuz?
 
4. Berkin Elvan’ın 66 gündür yoğun bakımda olmasına neden olan polisi tespit etmeyenleri de takip etmeyi düşünüyor musunuz?
 
5. Ali İsmail’i döverek öldürenleri tespit edemeyen/etmeyenleri takip etmeyi düşünüyor musunuz?
 
6. Abdullah Cömert’in katili de takip listenizde var mı?
 
7. Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümü ile ilgili takip etmeyi düşündükleriniz var mı?
 
8. Karakol yapımlarına karşı yapılan eylemde asker kurşunu ile öldürülen Medeni Yıldırım’ın katillerini takip etmeyi hiç düşündünüz mü?
 
9. Palalı saldırganı neden takip etmediniz?
 
10. Size saldırıdan dolayı polis memurlarının görevden alındığı iddiası doğru mudur? Kaç kişi görevden alınmıştır? Görevleri nedir? Gerekçesi nedir?
 
 
Odatv.com
 
(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com